Algemeen

De Duitse autoriteiten onderzoeken video’s waarin paarden doelbewust worden mishandeld. De beelden circuleren online en in betaalde groepen. Ze lijken onderdeel te zijn van netwerk.
Hoge hakken en sporen
In de video’s is te zien hoe een vrouw, die zichzelf 'Mara' noemt, met hoge hakken op de paarden rijdt en ze mishandelt door haar sporen zo diep in de buik te drukken, dat de dieren bloeden. Reacties onder de filmpjes duiden erop dat ze zijn gemaakt voor mensen met een fetisj hiervoor. Volgens insiders worden de mishandelingen bewust gefilmd om geld te verdienen.
De herkomst van de video’s leidt naar een manege in Kamp-Lintfort (Noordrijn-Westfalen). Het Openbaar Ministerie onderzoekt de zaak. Vervolging is echter lastig: oudere mishandelingen zijn vaak verjaard.
Telegram
De beelden circuleren ook in besloten groepen op Telegram, waar ‘VIP-lidmaatschappen’ tegen betaling toegang geven tot nieuwe filmpjes. Experts en dierenrechtenorganisaties roepen op tot strengere wetten en controles, omdat verspreiding van dit soort video’s kan leiden tot imitatie en meer dierenleed.
Actiegroepen
Naast de jacht op de makers zijn er inmiddels ook actiegroepen ontstaan die zich inzetten om de paarden te redden. Deze groepen delen op social media informatie over de getroffen dieren en hun mogelijke verblijfplaatsen. Sommige actiegroepen zamelen ook geld in om de paarden te kunnen kopen en onder te brengen bij opvangadressen, zodra hun locatie bekend is. Dierenwelzijnsorganisaties ondersteunen deze initiatieven. Ze benadrukken dat samenwerking van cruciaal belang is om de paarden in veiligheid te brengen.
Op de website van Der Mitteldeutsche Rundfunk is een filmpje met meer informatie te zien. Hierin zijn ook beelden van het bewuste filmpje van 'Mara' te zien. Dit kan als schokkend worden ervaren.
Gebruikte bronnen: