Pronkheer DHB wint op grootse wijze bij tuigpaarden in Norg

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 16460
Geregistreerd: 20-04-16

Pronkheer DHB wint op grootse wijze bij tuigpaarden in Norg

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : Gisteren, 17:49

KWPN
Sport

Pronkheer DHB. Foto: Marlies Trap Fotografie


In Norg vierde gisteren de tuigpaardensport hoogtij. Zoveel publiek, zoveel tuigpaarden, zo'n sfeervol terrein en zo'n enthousiast publiek. Norg is een uniek concours. Tussen 16.00 uur en 23.00 uur passeerden in een non-stopprogramma 25 rubrieken de revue waarbij elke rubriek een optimale bezetting had. Voor de tuigpaarden stond het kampioenschap vijfjarigen op het spel.

Voor het kampioenschap vijfjarigen worden zowel nationaal als regionaal startende paarden op grond van prestatie van dit jaar uitgenodigd. Dertien kwamen er in de baan en dat leverde een veld vol zeer kwaliteitsvolle jonge tuigpaarden op. Vijf kregen er een herkansing en het was Pronkheer DHB (ster van Eebert uit Viva Jerina elite pref van Marvel x Jerina pref van Waterman, f. Dinie Markhorst-v.d. Velde) van Daphne en haar vader Hans Benschop uit Rha die in handen van Henk Hammers op grootse wijze deze rubriek won.


Bijzonder tuigpaard
De vijfjarige Pronkheer DHB heeft inmiddels zo'n 50 WP en begon zich gaandeweg dit seizoen als een heel bijzonder tuigpaard te manifesteren. De bruine is in de loop van dit jaar een zeer zelfverzekerde persoonlijkheid geworden die macht en kracht uitstraalt. Hij is in alles tuigpaard. Front, beweging, uitstraling, presentatievermogen, alles heeft hij in huis. Pronkheer doet op een bepaalde manier in zijn optreden denken aan zijn beroemde moeder, de NMK-kampioene Viva Jerina, die het ook in de sport goed deed en 53 WP had. Pronkheer werd in 2023 door Gebr. van Manen en Hendrik Eppinga aangeboden op de hengstenkeuring en werd ster verklaard. Op een opendag bij Toon van Doorn zag Hans Benschop Pronkheer die daar aan de fiets werd voorgebracht en dacht: die wil ik hebben. Hij kocht hem van Hendrik Eppinga en Henk Hammers bracht hem voor Hans en zijn dochter Daphne uit met nu dit prachtige resultaat. Tuigpaardfokker Benschop heeft ook Pronkheer's halfzus Miss Jerina YBP (ster van Hertog Jan) op stal. Uit Viva Jerina werd dit voorjaar de driejarige hengst Showtime (v. Magnifiek) van Lambertus Huckriede aangewezen.


Ook voornaam
De tweede plaats in dit ijzersterke gezelschap ging naar Phaerda-Izolanda (keur van Cizandro uit Belle-Izolanda ster van Uromast), f/g. Bert Majoor. Deze dit jaar ook zo succesvolle merrie wordt uitgebracht door Harrie van Middelaar. Zij is ook een op en top tuigpaard dat zich met allure en veel dans en afdruk in haar bewegingen showde met opvallend veel voorbeenactie. Prins Jan (Cizandro uit Interlieni RSH keur van Unieko, f. Marcel Ritsma), ger. R. e C. Mulder met rijder Marcel Ritsma volgde. Met zijn hoge, goed grijpende voorhand en zijn extra front, dat hem voornaam maakt, werd hij derde. Mark de Groot kon vervolgens Pipdrini (keur van Hertog Jan), f/g. Bart Snellens opstellen. Ook deze merrie is bezig aan een succesvol seizoen en is ook een tuigpaard met veel actie en front. Soms wil ze nog even net wat veel. De deftige en zeer actievol showende CK-Oost kampioene Petrose van 't Hooge (stb van Kordaat uit Henderose van't Hooge ster van Nando), f/g. Gerrit Bonestroo/Wilbert van Lente werd vijfde in handen van Van Lente.


Hengsten
Diverse KWPN-hengsten lieten zich weer best zien. In de tussenlimiet werd Oberon met Robbie van Dijk tweede, Olympus HS met Harrie van Middelaar derde en Leffe Blond met Mark de Groot vierde. Heliotroop kwam in de damesrubriek in handen Grietje Naber uit op plaats twee en in de ereklasse met Henk Hammers werd hij derde. Dylano behaalde in die ereklasse plaats twee. Deze hengsten lieten zich elk op hun manier heel best zien en het was weer genieten van hen.


Finale
Van Rondje Drenthe om het Bronzen Bartje was het de finale. De rubriek waarin vijf deelnemers leverde een imponerend schouwspel op. Over-all winnaar werd Marcel Ritsma met zijn prachtige luxe en best marcherende formatie Prins Jan (v. Cizandro), Gerran PSH (v. Atleet) en Jack Daniëls PSH (v. Manno) van Pos/Mulder. De dagwedstrijd was echter voor Jan Jordans die zijn drietal Mac Cloud (v. Dylano), Haarman (v. Manno) en King (Fantijn) geweldig aan de gang had en waarbij voorpaard King de show stal.