Algemeen

Gistermorgen rond 5.17 uur kreeg de vrijwillige brandweer van Bardowick bij Lüneburg, in de Duitse deelstaat Nedersaksen, een bijzondere melding: er zat een paard vast in een zwembad. Om nog onbekende reden was het dier uit een weide ontsnapt en het bad in gelopen. Ze rukten met 16 man sterk uit. Het dier, een bruine merrie, stond tot haar buik in het water en was erg gespannen.
Leegpompen
Toen het paard eenmaal verdoofd was, werd begonnen met het leegpompen van het zwembad. Ondertussen staken de brandweerlieden de koppen bij elkaar om te bedenken hoe ze het paard eruit konden krijgen. Er werd een geniaal plan bedacht: ze bouwden een trap van pallets tot de rand van het zwembad, die ze leenden van een nabijgelegen boerderij. Daarop werden antislipmatten gelegd, zodat de merrie er op een veilige manier zelf uit kon klimmen. Maar zou de merrie dat wel durven? Het antwoord was gelukkig "ja". Ze liep heel ontspannen uit het zwembad, zo het droge weer op.
Er was wel een plan B beschikbaar: het paard met banden uit het zwembad tillen, met hulp van een tractor. Dit zou echter meer spanning bij het dier opleveren.
De hele reddingsactie nam ongeveer twee uur in beslag. De merrie is ongedeerd gebleven, en ze staat nu in de wei bij te komen van de schrik.
Op de websites van onze bronnen zijn foto's van de redding te zien.
Gebruikte bronnen: