Startvolgorde wereldbekerfinales Basel bekend

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 31155
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Startvolgorde wereldbekerfinales Basel bekend

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-04-25 20:58

Persbericht FEI
Sport

Borja Carrascosa uit Spanje tijdens zijn beurt bij de loting voor de FEI World Cup™ Finals 2025 in Basel, Zwitserland. Foto: Ben Clarck/FEI


Na de spectaculaire openingsceremonie van gisterenavond vond in de iconische St. Jakobshalle in het Zwitserse Basel de loting plaats voor de finale van de FEI Wereldbeker Dressuur 2025, gesponsord door Grand Hotel Les Trois Rois. Larissa Pauluis uit Belgie en haar paard Flambeau zullen als eerste de rijbaan in rijden tijdens de Grand Prix op vrijdag. De Franse Corentin Pottier met Gotilas Du Feuillard is de hekkensluiter van de wedstrijd.

Een indrukwekkend optreden van een drumband vormde de inleiding voor de loting en zorgde voor een opbouw van de spanning, terwijl de ruiters zich verzamelden om hun startvolgorde te ontdekken. Ze werden verdeeld in twee groepen en hadden een actieve rol in de loting. In de ceremonie zat ook een vleugje Zwitserse flair verwerkt.

De regerend houder van de wereldbeker, de Zweed Patrik Kittel, had de eer om de eerste naam te trekken uit de glazen vazen waarin de namen van alle ruiters zaten. Hij trok de Française Pauline Basquin, die vervolgens net als bij een estafette, de volgende ruiter lootte, enzovoorts. Andy Kistler, voorzitter van het CHI Basel, trok de bijbehorende startplaatsen. Voor Basquin, de winnares van de kwalificatiewedstrijd in Madrid, resulteerde dat in startplaats 7.

Als een uiting van dankbaarheid ontvingen alle ruiters een gegraveerde Zwitserse koeienbel als souvenir.


Tweede deelname Pauluis, debuut voor Scholz
De eerste starter in de Grand Prix vrijdagmorgen is de Belgische Larisse Pauluis, die voor de tweede keer deelneemt aan de finale van de FEI Wereldbeker Dressuur. Vorig jaar was ze er ook bij in Riyadh. Ze wordt op de startlijst gevolgd door Carina Scholz en Soiree d’Amour uit Duitsland, die hun debuut maken in de finale van de FEI Wereldbeker Dressuur.


Veel sterke debutanten
Maar liefst negen combinaties van ruiter en paard zullen dit jaar hun debuut maken in de finale van de FEI Wereldbeker dressuur:
  • Carina Scholz (Duitsland) en Soiree d’Amour OLD (startplaats 2)
  • Isabell Freese (Noorwegen) en Total Hope OLD (startplaats 3)
  • Genay Vaughn (Verenigde Staten) en Gino (startplaats 6)
  • Pauline Basquin (Frankrijk) en Sertorius de Rima Z IFCE (startplaats 7)
  • Anikó Komjáthy-Lozonczy (Hongarije) en Dior S (startplaats 8)
  • Jessica Neuhauser (Zwitserland) en Rockson (startplaats 11)
  • Bianca Nowag-Aulenbrock (Duitsland) en Florine OLD (startplaats 14)
  • Sandra Sysojeva (Polen) en Maxima Bella (startplaats 15)
  • Corentin Pottier (Frankrijk) en Gotilas Du Feuillard (startplaats 17)


Mijlpaal Kittel, recorddeelname Werth
De regerend kampioen Patrik Kittel zal voor de tiende keer deelnemen aan de finale van de FEI Wereldbeker Dressuur. Deze keer heeft hij Forever Young HRH mee, in plaats van Touchdown, waarmee hij in 2024 won. Kittel zal als 13e de baan in rijden. De meest ervaren ruiter is echter niemand minder dan de Duitse Isabell Werth. In Basel neemt ze voor de 26e keer deel aan de finale, dit jaar samen met DSP Quantaz, waarmee ze ook al op het podium eindigde in zowel Omaha (Verenigde Staten) als Riyadh (Saudi-Arabië).

De Australische Mary Hanna is met haar 70 jaar de oudste ruiter in het deelnemersveld en zal voor haar zesde finale Ivanhoe opzadelen. Ze staan als 10e op de startlijst. Borja Carrascosa uit Spanje komt terug met Hubert NRW, net als in Riyadh, en zal als vierde starten. Eveneens terugkerend is Kevin Kohmann uit de Verenigde Staten, die zijn vertrouwde paard Duenensee start. Zij zijn als 9e aan de beurt. Zijn landgenote Adrienne Lyle doet voor de tweede keer mee aan de finale en start met Helix als 5e.

Iemand die we in de gaten moeten houden, is de Britse Charlotte Fry. Zij is met haar 29 jaar de jongste ruiter in het deelnemersveld. De regerend wereldkampioene zal Glamourdale, waarmee ze olympisch brons won, uitbrengen in hun eerste gezamenlijke FEI Wereldbekerfinale Dressuur. Zij start als 12e en deelde graag haar enthousiasme:

“Glammy en ik hebben gisteren voor het eerst in het hoofdstadion getraind, hij leek het daar echt leuk te vinden! We hebben erg veel zin in de start op vrijdag! Het is onze eerste wereldbekerfinale samen en ik kijk er erg naar uit!”

Helaas moest één combinatie zich al terugtrekken voorafgaand aan de veterinaire controle en de loting: de Braziliaanse Silva de Oliveira en Fogoso Campline zullen niet deelnemen in Basel.


Wat kun je verwachten?
De Grand Prix op vrijdag is de kwalificatiewedstrijd voor de Kür op Muziek op zondag. Alle combinaties die meer dan 60% scoren inde Grand Prix verdienen een ticket voor de Kür.

Het jurykorps voor de Grand Prix bestaat uit:
  • Maria Colliander (Finland)
  • Christof Umbach (Luxemburg)
  • Hans Voser (Zwitserland)
  • Michael Osinski (Verenigde Staten)
  • Ulrike Nivelle (Duitsland)

Het Ground Jury Supervisory Panel (JSP) bestaat uit Andrew Ralph Gardner (Duitsland), Dr. Evi Eisenhardt (Duitsland) en Liselotte Fore (Verenigde Staten).

In totaal zullen er 17 combinaties uit 12 verschillende landen strijden om de felbegeerde titel van FEI Dressage World Cup™ Champion 2025.

De complete startlijst kun je hier bekijken.


Longines FEI Wereldbekerfinale Springen
De startvolgorde voor de openingswedstrijd van de 45e editie van de Longines FEI Wereldbekerfinale Springen in Basel, die vanavond verreden wordt, is ook bekend na de loting om de startvolgorde van gisterenavond. Ook deze vond plaats in de St. Jakobshalle in Basel.

Het leverde een soort ‘déjà vu’ op voor de Duitser Marcus Ehning. Voor de tweede opeenvolgende keer werd de drievoudig winnaar van de FEI Wereldbeker Springen geloot op de ongelukkig positie dat hij als eerste van start mag gaan. Hij kan hier geschiedenis gaan schrijven door als eerste ruiter de titel 4x te winnen en zal starten met het paard Coolio 42. De Fransman Julien Anquetin met Blood Diamond du Pont volgt op de tweede startplaats, net voor Omar Abdul Aziz Al Marzooqi uit de Verenigde Arabische Emiraten, die met Enjoy de la Mure als derde start.

De Zweed Henrik von Eckermann, de regerend kampioen van de Longines FEI Wereldbeker Springen, is een andere hoofdrolspeler die al vroeg geloot werd voor de competitie op donderdag. Hij start als 4e met Iliana en zal proberen om de Braziliaan Rodrigo Pessoa te evenaren door zijn derde opeenvolgende titel te winnen. Als vijfde op de startlijst staat de Japanner Takamichi Mashiyama met Highbrook’s Messenger, net voor Nederlander Willem Greve met Highway TN N.O.P. op startplaats 6. De Amerikaanse amazones Alise Oken met Gelvera en Kristen Vanderveen met Bull Run’s Jireh starten als 7e en 8e. Ramzy Al Duhami met Untouchable 32 uit Saudi-Arabië en Valeria Sokolova met Jackpot TN uit Kirgistan zullen als respectievelijk 9e en 10e de baan in rijden.

De Brit Robert Whitaker en Vermonto zijn de 11e combinatie in de St. Jakobshallen en worden gevolgd door de Duitse ruiters Richard Vogel met United Touch S (12e) en Mario Stevens met Starissa FRH (13e). De eerste starter namens het gastland, Edouard Schmitz en Gamin van ’t Naastveldhof, starten als 14e, voor Shalva Gachechilaze met Modest vd Vroente uit Georgië, die hun debuut maken in de Longines FEI Wereldbekerfinale Springen, die als 15e starten. Daarna volgen Kaitlin Campbell met Castlefield Cornelious uit de Verenigde Staten, Pieter Devos met Casual DV Z uit België en Andrea Herck met Epsilon de Roulard uit Roemenië op de plaatsen 16, 17 en 18. De 19e starter in de openingswedstrijd op donderdag is de Oostenrijker Max Kühner met EIC Up Too Jacco Blue. Daarna volgt de Amerikaan Shawn Casady met Cool Quarz als 20e.

Op de 21e startplaats is een andere debutante in de Longines FEI Wereldbekerfinale, de Duitse Sophie Hinners met Iron Dames my Prins. Na haar verschijnt de Zwitserse kampioen van de Longines FEI Wereldbeker Springen 2022, Martin Fuchs, met zijn paard Leone Jei als 22e. Julien Epaillard uit Frankrijk wil graag een plekje hoger eindigen dan vorig jaar, toen hij in Riyadh achter de regerend kampioen Henrik von Eckermann op de tweede plaats eindigde. Hij zal met zijn paard Donatello d’Auge als 23e starten op donderdag. Op de 24e en 25e startplaats vinden we de Amerikaanse amazones Katherine Dinan met Out of the Blue SCF en McKayla Langmeier met Mimosa vd Rollebeek. De Belg Gegrory Wathelet en Bond Jamesbond de Hay kregen de 26e startplaats aangewezen, net voor de Britse drievoudig olympisch gouden medaillewinnaar Ben Maher met Point Break op startplaats 27. Hans-Diether Dreher met Vestmalle de Cotis uit Duitsland start als 28e, Luke Dee uit Nieuw Zeeland start met Gangster WW als 29e en Ali Al Korafi met I uit Koeweit komt als 30e aan de start.

Kevin Staut en Visconti du Telman hopen vanaf startplek 31 Frankrijk aan de tweede titel in de Longines FEI Wereldbekerfinale Springen, en de eerste sinds 2004, te helpen. Allesandra Volpi en Gipsy Love uit de Verenigde Staten kregen een 32e startplaats aangewezen, voor tweevoudig olympisch bronzen medaillewinnaar Maikel van der Vleuten uit Nederland met Beauville Z N.O.P, die hoopt profijt te hebben van de 33e startplek. Bronwyn Meredith Dos Santos en Bibisi uit Zuid-Afrika starten als 34e, voor de laatste van de acht gekwalificeerde Amerikaanse ruiters, Lillie Keenan met Kick op de 35e startplaats.

De Tsjech Ales Opatrny en Forever mogen als 36e starten, daarna volgt Kim Emmen uit Nederland met Imagine als 37e. De Ier Daniel Coyle neemt de 38e en voorlaastste startplek in met Incredible. Vince Jarmy met Carbon Girl Z uit Hongarije maakt het deelnemersveld voor de eerste wedstrijd van de Longines FEI Wereldbekerfinale springen compleet.

De eerste wedstrijd van de Longines FEI Jumping World Cup™ Final 2025 In Basel is een snelheids- en wendbaarheidsrubriek uit tabel C, waarin alle 39 gekwalificeerde ruiters aan de start komen. De aanvang is om 20:15 uur plaatselijke tijd.

De volledige startlijst kun je hier bekijken.


Startvolgorde FEI Vaulting World Cup™ Final, gesponsord door J. Safra Sarasin

Individueel vrouwen
  1. Ginger Kennett (Oostenrijk) met Goldjunge. Longeur: Jacqueline Schönteich
  2. Sema Hornberg (Duitsland) met Rockemotion NRW. Longeur: Nina Vorberg
  3. Caroline Morse (Verenigde Staten) met Rey Rubino. Longeur: Lars Hansen
  4. Annemie Szemes (Duitsland) met Rubinio 71. Longeur: Nina Vorberg
  5. Nadja Büttiker (Zwitserland) met Acardi van de Kapel. Longeur: Elisabeth Bieri
  6. Ilona Hannich (Zwitserland) met Rayo de la Luz. Longeur: Moni Winkler-Bischofberger
  7. Kimberly Palmer (Verenigde Staten) met Rosenstolz 99. Longeur: Laura Carnabuci
  8. Kathrin Meyer (Duitsland) met Capitain Claus OLD. Longeur: Gesa Bührig

Individueel mannen
  1. Conrad Talmage (Canada) met San Felice z. Longeur: Christina Ender
  2. Daniel Janes (Verenigde Staten) met Caretes Auhoern. Longeur: Jana Leib
  3. Lukas Heppler (Zwitserland) met Acardi van de Kapel. Longeur: Moni Winkler-Bischofberger
  4. Julian Wilfling (Duitsland) met Aragorn 102. Longeur: Alexander Zebrak
  5. Thomas Brüsewitz (Duitsland) met William II Z. Longeur: Maik Husmann
  6. Davide Zanella (Itallië) met Orlando Tancredi. Longeur: Claudia Petersohn
  7. Quentin Jabet (Frankrijk) met Goldjunge. Longeur: Jacqueline Schönteich
  8. Jannik Heiland (Duitsland) met Rey Rubino. Longeur: Lars Hansen

Pas-de-deux
  1. Ilona Hannich & Li Laffer (Zwitserland) met Calin. Longeur: Alana Sohm
  2. Zoe Maruccio & Syra Schmid (Zwitserland) met Latino V. Forst CH. Longeur: Michael Heuer
  3. Gisa Sternberg & Linda Otten (Duitsland) met Espresso 23. Longeur: Cornelia Ammermann
  4. Diana Harwardt & Peter Künne (Duitsland) met DSP Sir Laulau. Longeur: Andrea Harwardt
  5. Rebecca Greggio & Davide Zanella (Italië) met Orlando Tancredi. Longeur: Claudia Petersohn

De voltige start op zaterdag 5 april om 10:45 uur. De finales zijn op zondag 6 april vanaf 8:00 uur.

De volledige startlijst kun je hier bekijken.