Algemeen

In het Kosciuszko National Park in de bergen tussen Melbourne en Sydney, Australië, leven al 200 jaar wilde paarden. In totaal lopen er ongeveer 14.380 zogeheten brumbies rond. De regering van de deelstaat New South Wales (NSW) wil dat dit aantal uiterlijk uiterlijk in 2027 wordt teruggebracht naar rond de 3.000.
Niet-inheems
Volgens ABC News waren er bij de start van het project naar schatting 17.000 wilde paarden. In de periode van 24 november 2021 tot en met 31 december 2024 zijn er volgens een rapport van NSW 8.950 paarden gedood, waarvan 5.970 door vanuit de lucht te beschieten. Het schieten vanuit een helikopter gebeurt als het niet lukt om de dieren te vangen en te verplaatsen, en ze onvruchtbaar te maken. “Het is een manier om de natuurlijke omgeving van het park te beschermen”, klinkt het bij natuurbeschermers. Volgens hen gaat het om een niet-inheemse diersoort die schade veroorzaakt aan de kwetsbare flora en fauna van het gebergte. Daarnaast zouden de paarden drasland verwoesten en inheemse diersoorten in gevaar brengen.
Niet meer schieten vanuit de lucht
De milieuminister van NSW, Penny Sharpe, heeft afgelopen maandag bekend gemaakt dat er nu niet meer vanuit helikopters op de paarden geschoten hoeft te worden. Als het aantal brumbies weer groeit, dan kan het schieten wel weer opnieuw worden ingevoerd.
Gebruikte bronnen: