Sport

De organisatie van de London International Horse Show heeft vandaag een geweldige lin- up van internationale dressuurruiters en menners voor de editie van dit jaar bekend gemaakt. Het evenement wordt van 18-22 december gehouden in de Excel in Londen.
Tijdens de show zullen er in drie disciplines FEI Wereldbekerwedstrijden worden uitgeschreven, waaronder CDI-W dressuur, die op woensdag 18 en donderdag 19 december zal plaatsvinden. De beste dressuurruiters ter wereld zullen in twee wedstrijden hun kunnen laten zien: in de Grand Prix en de kür op muziek, die worden gesponsord door Bret Willson Dressage International Ltd en Horse & Hound.
De besten van Groot-Brittannië
Charlotte Fry, die individueel en met het Britse team bronzen medailles heeft gewonnen op de Olympische Spelen van Parijs, voert de deelnemerslijst aan. Fry, dubbel wereldkampioen dressuur van 2022, keert terug naar Londen met haar beroemde partner Glamourdale. Ze wil haar titels in de Grand Prix en de kür op muziek opnieuw behalen. Als ambassadeur voor de London International Horse Show willen Fry en Glamourdale het publiek laten genieten van hun altijd harmonieuze optredens.
Becky Moody, bronzen teamgenote van Fry, keert ook terug naar Londen met haar zelf gefokte ster Jagerbomb, met wie ze een persoonlijk record van 84.537% in de kür op muziek heeft gereden in Parijs. Moody, die in 2023 debuteerde op London International, zal proberen haar derde plaatsen in de Grand Prix en kür van vorig jaar te verbeteren. Ook Lewis Carrier komt weer naar Londen, met zijn zelf gefokte superster Diego V. Deze combinatie behaalde dit jaar een podiumplaats in de CDI4* kür op muziek op de Royal Windsor Horse Show, en won het nationaal kampioenschap dressuur van 2024.
Laura Tomlinson, een Brits dressuuricoon en winnares van team goud en individueel brons op de Olympische Spelen in Londen van 2012, zal ook aan de start komen. Ze rijdt Seoegaards Bon Royal. Richard White en Heroi Do Seizo zijn de volgenden in de sensationele line up, na een geweldig wedstrijdseizoen in 2024.
Internationale concurrentie
De Britse ruiters krijgen uitdagende concurrentie van een internationaal deelnemersveld, met ruiters uit zeven verschillende landen. Uit Nederland komen onder andere Hans Peter Minderhoud, Marieke van der Puten en Dinja van Liere, de huidige nummer vier van de wereld, die samen met Hartsuijker een gooi zal doen voor de hoogste plaatsen in het klassement, na een recent sterk optreden in Lyon. Nana Skodborg Merrald, de huidige nummer zeven van de wereld, zal samen met ruiters uit Spanje, Hongarije, Noorwegen en Ierland, waaronder Abigail Lyle en Giraldo, de wereldwijde line up compleet maken.
Wereldbeker in verschillende disciplines
Het enthousiasme gaat verder met de FEI Wereldbeker Mennen, gepresenteerd door Karen en Hugh Scott-Barrett, op vrijdag 20 en zaterdag 21 december. Regerend kampioen en nummer één van de wereld, Boyd Excell, wil zijn succesreeks voortzetten, na een bijna perfect wedstrijdseizoen in 2024 en de titel die hij talloze keren heeft gewonnen, prolongeren. De Nederlanse menners IJsbrand Chardon en Koos de Ronde zullen hem vergezellen, net als debutant Anna Mareike Meier uit Duitsland, die naast het mennen ook af en toe start in het springen en de dressuur.
Publiekslieveling Daniel Naprous zal de International Arena op zijn kop zetten met zijn proef van de FEI Wereldbeker. Hij zal strijden tegen onder andere de Belg Dries Degrieck en de Zweed Fredrik Persson, die het deelnemersveld van het mennen compleet maken.
