Blenheim Palace gastheer FEI Europese kampioenschappen eventing 2025

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 31217
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Blenheim Palace gastheer FEI Europese kampioenschappen eventing 2025

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-10-24 20:15

Persbericht FEI
Sport

Laura Collett (Groot-Brittannië), individueel 3e bij de OS in Parijs en gouden medaillewinnaar met het team, rijdt hier Hester tijdens de Bleinheim Palace International Horse Trials 2023. Foto: ©Libby Law/FEI


De FEI Europese kampioenschappen eventing 2025 zijn toegewezen aan de Agria Blenheim Palace International Horse Trials in Groot-Brittannië. Dit evenement zal plaatsvinden van 18 tot en met 21 september 2025.

Op de locatie in Oxfordshire, de thuisbasis van de hertog van Marlborough, zijn de FEI Europese kampioenschappen eventing al eens eerder georganiseerd, dat was in 2005. Het is het eerste Europees kampioenschap voor senioren dat in Groot-Brittannië wordt gehouden sinds 2015, toen was Blair Castle het decor.

“Het is een grote eer om de FEI Europese kampioenschappen eventing terug te brengen naar Groot-Brittannië”, zegt evenementenorganisator Katrina Midgley van Stable Events, de organisatie van de Blenheim Palace International Horse Trials.

“Blenheim is hiervoor een passend decor, met het paleis en een spectaculair cross country-parcours door het park. We kijken uit naar het verwelkomen van de teams en hun supporters voor een memorabele gelegenheid. Onze dank gaat naar de teams van British Equestrian, FEI, British Eventing, Agria en UK Sport, die een grote rol hebben gespeeld bij het vastleggen van deze spannende wedstrijd”.

Esther Britten, hoofd Grote Evenementen bij UK Sport, zegt: “het neerzetten van grote evenementen zoals deze, blijft de reputatie benadrukken van Groot-Brittannië als een van de leidende gastheren ter wereld bij het opzetten van buitengewone sportevenementen die het land bereiken, verenigen en inspireren.”

“We kijken uit naar het samenwerken met verschillende teams van Blenheim en de FEI bij dit spannende evenement. Hier zullen de beste Britse ruiters op een nieuwe locatie in hun thuisland aan ons laten zien wat ze kunnen.”

Het wordt de 37e editie de tweejaarlijkse FEI Europese kampioenschappen eventing, die voor het eerst werden gehouden in 1953. Groot-Brittannië is voor de 12e keer het gastland en het is de 35e verjaardag van de eerste internationale paardensportwedstrijd in Blenheim.

“Blenheim staat al lang bekend om zijn populaire en schitterende eventinglocatie en we kijken heel erg uit naar de FEI Europese kampioenschappen eventing die daar verreden gaan worden”, zegt Catrin Norinder, directeur eventing bij de FEI.

De FEI Europese kampioenschappen eventing kennen een lange geschiedenis sinds de eerste editie in Badminton (Groot-Brittannië) in 1953. Het gastland won individueel goud en zilver, en pakte ook teamgoud.
Het podium van de landenwedstrijd tijdens de FEI Europese kampioenschappen eventing 2005 bij Blenheim Palace. Van links naar rechts: het bronzen team van Duitsland, de Europese kampioenen in de landenwedstrijd uit Groot-Brittannië, met chef d’équipe Yogi Breisner, en het zilveren team van Frankrijk met chef d’équipe Thierry Touzaint. Naast het podium staat Her Royal Highness, de Princess Royal. Zij is voormalig voorzitter van de FEI en was individueel Europees kampioen eventing in 1971. Foto: ©Kit Houghton/FEI

De Britse ruiters domineren sindsdien de discipline. Zij behaalden in totaal 20 individuele gouden medailles, meer dan alle andere landen bij elkaar. Hierbij zijn twee zeer opvallende overwinningen van leden van de Britse koninklijke familie – De Princess Royal in 1971 en haar dochter Zara Tindall-Philips in 2005. De combinaties van Duitsland en de voormalige Bondsrepubliek Duitsland wonnen in totaal 27 individuele medailles, waarvan zes keer een gouden.

Bij de landenwedstrijd staan de Britten ook bovenaan, zij wonnen goud bij 24 van de 36 verreden edities van dit evenement. Frankrijk volgt daarna als tweede land in de landenwedstrijd, zij hebben 18 teammedailles gewonnen. Duitsland heeft tot nu toe 17 teammedailles binnengehaald, waarvan 6 gouden.

Tijdens de meest recente FEI Europese kampioenschappen eventing, die van Le Pin au Haras 2023 in Frankrijk, werden de Britse Rosalind Canter en haar paard Lordships Graffalo, net als team Groot-Brittannië, gehuldigd als kampioenen.

De editie van volgend jaar zal de eerste zijn van Agria als titelsponsor. “Is er een nog spannendere manier om het driejarig bestaan in Groot-Brittannië te vieren van onze baanbrekende levenslange paardenverzekering dan door het worden van de titelsponsor van Blenheim voor de Agria FEI Europese kampioenschappen eventing 2025?”, aldus Vicki Wentworth, algemeen directeur bij Agria UK. “Agria viert volgend jaar nog een verjaardag, hun 135e sinds hun oprichting in Zweden. We kunnen niet wachten om gastheer te zijn voor de beste ruiters van Europa -plus de eigenaren en paardenliefhebbers van heinde en verre- in Blenheim tijdens hun 35e verjaardag. Het is een briljant evenement dat altijd weer een memorabele competitie oplevert.”


De Blenheim Palace International Horse Trials
De Blenheim Palace International Horse Trials zijn al drie decennia lang een hoogtepunt op de paardensportkalender. Ze vinden plaats in prachtige omgeving van Blenheim Palace. Het evenement trekt ruiters en toeschouwers van over de hele wereld. Zij genieten van een paardensportcompetitie van wereldniveau en een reeks aan activiteiten voor de hele familie.


Blenheim Palace
Oxfordshire Estate, oftewel Blenheim Palace, is sinds 1705 het thuis van de hertogen van Marlborough en in 1987 werd het aangewezen als UNESCO werelderfgoed. Het is gelegen in meer dan 2000 acres (circa 809,37 hectare-red) door de Britse landschaps- en tuinarchitect Lancelot ‘Capability’ Brown ontworpen parklandschap. Het paleis is ontworpen door Vanbrugh in een barokstijl. Een van de beroemdste Britse leiders, Sir Winston Churchill, is geboren op Blenheim Palace. Zijn vader beschreef het uitzicht, als je het domein oprijdt vanuit de richting van de Village of Woodstock, als ‘het beste uitzicht van Engeland”.