[BLOG] Nieuwsblog uit Frankrijk

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Monique1963

Berichten: 10463
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

[BLOG] Nieuwsblog uit Frankrijk

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-10-24 12:51

Bokt Correspondenten
Algemeen

Afbeelding ter illustratie. Foto: Grégory Tonon/Flickr


Is paarden houden of paardrijden in Frankrijk veel anders dan in Nederland? Soms wel, bijvoorbeeld paarden van de zomerweides hoog in de bergen terugdrijven naar het dal, heb je niet in Nederland. Soms is het niet verschillend, ook hier in Frankrijk branden stallen af.

Lees voor meer nieuwtjes, mijn blog over het nieuws van de afgelopen week over paardenpatrouilles, paarden tegen brandgevaar, een verdachte brand, een drenkelingendrama, een paard in een beek en de transhumance.



Een succesverhaal: paardenpatrouilles in Saint-Germain-en-Laye
In Saint-Germain-en-Laye (Yvelines bij Parijs) zijn ze dol op hun nieuwe politiepaarden! Sinds december 2023 zijn de paardenpatrouilles van de lokale politie een groot succes. Het gemeentebestuur heeft daarom deze week besloten om deze unieke samenwerking met de Garde Républicaine voort te zetten tot eind 2024.

Burgemeester Arnaud Péricard is enthousiast over de impact van de teams met paarden. “Ik zie ze vaak voor de scholen en bij het RER-station op drukke momenten. De aanwezigheid van deze patrouilles heeft een duidelijke afschrikkende werking”, zegt hij. Het idee is om niet alleen een gevoel van veiligheid te bieden, maar ook om de sociale interactie met de inwoners te versterken. De politie komt drie keer per week in actie, met elk van de twee paarden maximaal drie uur per keer.

En het goede nieuws is dat de inwoners ook blij zijn met deze paardenpatrouilles. William Petrovic, de verantwoordelijke voor veiligheid en openbare orde, merkt op dat alle signalen positief zijn. “De mensen lijken tevreden met deze service, maar we willen alles grondig evalueren voordat we verdere stappen ondernemen.” Maar wie weet, misschien blijft deze brigade wel bestaan!


Gebruikte bron:




Nog meer paarden ingezet, dit keer tegen brandgevaar in Pluherlin: een groene oplossing!
In het pittoreske Pluherlin (linksboven Nantes), in het mooie Morbihan, gebeurt er iets bijzonders. Je zou het misschien niet verwachten, maar hier worden van die rotsstruiken, ja ook rotstruiken, de woekerende ajoncs (stekelige genista-struiken), aangepakt met behulp van… jawel, paarden! En niet zomaar paarden, maar sterke trekpaarden die helpen de natuur te beschermen.

Ajoncs kunnen een ware plaag zijn: ze verstoppen rotsen, veranderen het prachtige landschap met de wandelpaden in een doornige jungle en vooral, ze leveren brandgevaar op. Op een groot terrein is het Syndicat Mixte du Grand Bassin de l’Oust aan de slag gegaan met het revitaliseren van de lokale heide. Dit doen ze met Coco en Sorgho, een Ardenner trekpaard en een Comtois. Deze paarden zijn niet alleen sterk, maar ook ontzettend vriendelijk en hebben een gouden karakter.

Sabine Ledan en Ana Chopeaux, hun menners, hebben alles onder controle. “Deze paarden zijn superflexibel en veel makkelijker om mee te werken dan het Bretonse trekpaard”, zegt Sabine, die vroeger rijles gaf. Met hun hulp wordt de heide weer zichtbaar en kan de natuur weer volop tot bloei komen. Het is inspirerend te zien hoe mens en dier samenwerken om het ecosysteem te behouden en bosbrand te voorkomen.


Gebruikte bron:




Ook in vlammen: een verdachte brand, twee paarden gered in het Franse Marly-Gomont
Het was een spannende nacht voor twee paarden in Marly-Gomont (tussen Brussel en Parijs)! In de vroege ochtend van woensdag 16 oktober, rond twee uur, werd er een brand in een gebouw aan de Rue de Guise ontdekt. De brand had het gebouw, dat midden in een weiland van een lokale bewoner stond, al volledig in zijn greep.

Gelukkig konden de brandweermannen van Marly-Gomont, samen met hun collega's uit Guise en Marle en zelfs twee dierenredders, snel ingrijpen om de situatie te redden. De twee angstige paarden konden tijdig uit het brandende pand worden gered. Ze waren in paniek, maar ongedeerd.

Alhoewel de brandweermannen hun best hebben gedaan het vuur te blussen, is het gebouw van 120 vierkante meter helaas tot de grond toe afgebrand, samen met bijna twee ton hooi. De gendarmes van Moÿ-de-l’Aisne kwamen ook ter plaatse om alles te bekijken. Ze hebben een onderzoek ingesteld om de oorzaak van deze verdachte brand te achterhalen.


Gebruikte bron:




Van vuur naar water: tragisch drenkelingendrama in Chédigny: verwaarloosde paarden in nood
Op donderdag 10 oktober vond er een hartverscheurende gebeurtenis plaats in Chédigny (Vlak onder Tours). Drie merries, een hengst en twee veulens kwamen in een levensbedreigende situatie terecht toen de rivier de Indrois snel begon te stijgen en hun weiland onder water zette. De waterstanden stegen zo snel, dat de zes paarden gevangen zaten in het moerasachtige weiland.

De spanning was te snijden toen de hulpdiensten, dierenartsen en vrijwilligers zich massaal verzamelden om deze paarden te redden. Terwijl de hulpdiensten zich een weg baanden door het hoge water, konden ze de dieren naar droog land brengen. Helaas eindigde dit verhaal niet zoals gehoopt.

Een van de veulens was erg verzwakt en kreeg ter plekke een infuus. De paarden bleken al een achterstand te hebben door verwaarlozing, en ondanks alle zorgen overleed het veulentje op vrijdagmiddag. Het verlies van zo'n jong leven was erg verdrietig voor iedereen die betrokken was bij de reddingsoperatie. Laten we hopen dat de andere paarden betere zorg gaan krijgen.


Gebruikte bron:




Verder met nattigheid: een paard in Cordemais in een beek gevallen
Het was een spannende zondagmiddag op 13 oktober in Cordemais (ook weer net boven Nantes), waar de brandweermannen van Aveneau de handen vol hadden. Een paard was namelijk in de problemen geraakt toen het, tijdens een rustige rit met zijn ruiters, in een de beek van een vallei gleed.

Een echtpaar was met hun paarden onderweg over een smalle dijk. De ruiters besloten even af te stappen om een lastig stuk over te steken. De verstandige beslissing pakte toch anders uit. Een van de paarden gleed uit en belandde in het veel lager gelegen water en kon niet meer de gladde dijk op komen. Ook samen met een passerende mountainbiker en iemand die vlakbij woonde, konden ze hem niet uit zijn benarde situatie helpen.

De brandweer werd opgeroepen en arriveerde snel, maar de reddingsoperatie bleek lastiger dan verwacht. Met de modderige ondergrond en de moeilijk bereikbare plek in het kleine dal was het een echte uitdaging. Er werden ook twee dierenartsen opgeroepen en pas in het donker lukte het om het paard weer op de kant te krijgen. Of hij letsel heeft overgehouden is niet bekend.


Gebruikte bron:




Nog meer paarden door bergen en dalen, de grote herfsttranshumance in Pays d’Olmes
Het is weer die tijd van het jaar! In de betoverende regio Pays d’Olmes (bij de Pyreneeën onder Toulouse) worden de koeien en de Mérens-paarden voorbereid op hun terugkeer naar de laagvlakten. Deze trektocht wordt transhumance genoemd. Na een hele zomer in de prachtige hooggelegen weiden van het Tabe-massief, is het tijd om de winterverblijven op te zoeken.

Jaarlijks wordt deze transhumance-traditie groots gevierd. Vroeger werden de dieren zelfs versierd met harnachement met bellen en vrolijke kleuren linten. Van 17 tot 29 oktober kunnen natuurliefhebbers en avonturiers zich aansluiten bij de unieke afdaling en trektocht. Dit is dé kans om de Franse traditionele herderstradities te beleven!

De mensen lopen eerst mee met de kuddes koeien en de lokale boeren en kunnen genieten van de adembenemende uitzichten met herfstkleuren terwijl de kuddes naar Montségur of Fougax-et-Barrineuf lopen. Daar worden ze voor een nacht gestald en de volgende dag trekken ze verder naar Montbel.

De terugkeer van de Mérens-paarden begint op maandag 28 oktober, weer met een prachtige wandeling vanuit Fougax-et-Barrineuf, waarna de paarden zich een weg banen door de spectaculaire gorges de la Frau. De volgende dag dalen meerdere kuddes paarden af naar Montbel, een magisch avontuur!


Gebruikte bron:



Hiermee zijn de Frankrijk-nieuwtjes weer op. Meer Frankrijk-blog als er weer wat te vertellen valt!

Polar

Berichten: 2273
Geregistreerd: 07-08-24
Woonplaats: Dalarna

Re: [BLOG] Nieuwsblog uit Frankrijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-24 09:00

Leuk om nieuws uit andere landen te lezen!
Wat triest van het veulentje. :(:)

Monique1963

Berichten: 10463
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-24 09:03

Polar schreef:
Leuk om nieuws uit andere landen te lezen!
Wat triest van het veulentje. :(:)


Ik vond het veulentje ook zo triest. Maar de paarden zien er op de foto's zó mager uit, dat niemand dat nu eerder gezien heeft? Ik denk dat ze gewoon aan hun lot waren overgelaten en nu gelukkig dan maar dat het overstroomde, zag iemand dat en waarschuwde de hulpdiensten. Anders hadden ze nog maanden moeten lijden.

TinkerTreas

Berichten: 4004
Geregistreerd: 03-08-04

Re: [BLOG] Nieuwsblog uit Frankrijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 18-10-24 09:20

Leuk gedaan zo, het paarden nieuws uit Frankrijk.
Wat zijn die geredde paarden mager zeg, echt triest. En zielig dat het veulen het niet gered heeft.

Monique1963

Berichten: 10463
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-10-24 10:31

TinkerTreas schreef:
Leuk gedaan zo, het paarden nieuws uit Frankrijk.
Wat zijn die geredde paarden mager zeg, echt triest. En zielig dat het veulen het niet gered heeft.


Dank je! Ja, ik hoop dat de eigenaar de paarden niet meer terugkrijgt, maar ik kan daar helaas niets over vinden.

joey2010

Berichten: 4408
Geregistreerd: 08-09-11
Woonplaats: limburg

Re: [BLOG] Nieuwsblog uit Frankrijk

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-24 08:00

Wat leuk ( en leuk geschreven) nieuws uit een ander land.

Wat zijn die paardjes met veulentjes mager. Ik hoop dat de rest het red en dat ze een leuk huisje gaan krijgen.

Monique1963

Berichten: 10463
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-10-24 09:16

joey2010 schreef:
Wat leuk ( en leuk geschreven) nieuws uit een ander land.

Wat zijn die paardjes met veulentjes mager. Ik hoop dat de rest het red en dat ze een leuk huisje gaan krijgen.


Dank je, ik vond het ook enorm triest, gewoon aan je lot overgelaten en dan overspoelen. En niemand die wat voor je doet. Helaas kan ik nog steeds niet vinden wat er met de dieren verder is gebeurd.