Algemeen

Prinses Benedikte van Denemarken is afgetreden als beschermvrouwe van de Deense hippische federatie.
Lopend conflict
Als gevolg van het lopende conflict in de Deense hippische federatie (DRF) heeft ze ervoor gekozen om te stoppen als beschermvrouwe, een rol die ze vervulde sinds 1992.
Na een tumultueus 2023, dat leidde tot het aftreden van voorzitter Ulf Helgsrand en vicevoorzitter Jakob Ravnsbo, werd prinses Nathalie zu Sayn-Wittgenstein (Benediktes dochter) lid van het nieuwe DRF-bestuur met de meeste stemmen. De nieuw benoemde voorzitter was Dan Boyter.
Helaas had Boyter moeite met het DRF-schip door zeer zwaar weer te loodsen. Er hebben zich nog meer problemen voorgedaan op het gebied van dierenwelzijn en management, zoals de zaak Carina Cassoe Kruth en het geld dat is uitgetrokken voor het organiseren van het CDI-W Herning.
Beschermvrouwe
Prinses Benedikte is beschermvrouwe van de World Breeding Federation of Sport Horses (WBFSH), de Deense Warmbloedfederatie en de Deense paardenwelzijnsorganisatie Hestens Værn. Ze is ook voorzitter van de Global Dressage Foundation.
Sinds 1992 was ze ook beschermvrouwe van de Deense hippische federatie. Onlangs vierde ze haar 80e verjaardag.
