Concours Hippique Rouveen afgelast: terrein te nat

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 30585
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Concours Hippique Rouveen afgelast: terrein te nat

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-05-24 22:25

Bokt Nieuwsredactie
Sport

Afbeelding
Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap Fotografie


Het Concours Hippique Rouveen, dat voor zaterdag 1 juni op de kalender stond, gaat niet door. De terreinen waar het concours gehouden zou worden, zijn door de vele regen van afgelopen tijd te nat, zo laat voorzitter Henk Lassche weten aan het AD. Hierdoor is de kans op uitglijdende paarden te groot. De vrachtwagens en trailers waarmee de paarden naar het concours zouden komen, kunnen het terrein al helemaal niet op.

In een verklaring die ze woensdagavond op hun Facebookpagina plaatsten, laat de organisatie weten: “Waar we tot het laatste moment nog twijfelden over doorgaan of stoppen gisteravond, is het na vandaag zo duidelijk als wat maar kan: tegen deze hoeveelheden water is een natuurlijke bodem niet bestand. Hoe teleurgesteld alle fans, deelnemers en wij als bestuur ook zijn, hier kunnen we nu in berusten. Met dubbele energie op naar volgend jaar.” Het is een zure appel, waar ze als organisatie en vrijwilligers doorheen moeten bijten. Maar ook een teleurstelling voor de deelnemers en het publiek. “Rouveen is een echt paardendorp en de mensen kijken hiernaar uit‘, vertelt Lassche aan het AD.

Veel paardensportwedstrijden worden tegenwoordig georganiseerd op een zandbodem. In Rouveen wordt nog altijd op gras gereden, op de weilanden bij de kruising J.J. Gorterlaan met de Scholenweg. Dit jaar zou het evenement voor de 61e keer plaatsvinden. Maar een natuurlijke bodem heeft zijn uitdagingen en ook een grens aan wat het aankan. Dat de bodem daar, zoals de naam al doet vermoeden, veengrond is, werkt ook niet mee. Dat betekent dat de vele ruiters, amazones en tuigpaardmenners die zich hadden ingeschreven helaas niet naar Rouveen hoeven af te reizen.

De organisatie is wel al jaren op zoek naar een nieuwe en betere plek voor het Concours Hippique. Deze plaats moet een betere en stevigere ondergrond hebben, die minder kwetsbaar is dan de huidige locatie. De eisen aan een paardensportconcours worden steeds strenger, en de huidige ondergrond is in dat licht niet zo geschikt meer voor de paardensport.

Maar de organisatie houdt de kop omhoog, zo staat in de Meppeler Courant te lezen: “het beste moment voor CH Rouveen zou komend weekend zijn. Dat mag niet zo zijn. Maar één ding is zeker: het op één na beste moment is volgend jaar. En daar gaan we voor.”

Voor de tuigpaardrijders is de Vereniging van Eigenaren en Rijders van Tuigpaarden (VERT) in de bres gesprongen. Het is ze gelukt om de rubrieken die in Rouveen verreden zouden worden, onder te brengen bij de Deltamanege in IJsselmuiden. Een knappe prestatie op zo'n korte termijn. De organisatie van CH Rouveen wenst ze in hun Facebookverklaring veel succes in IJsselmuiden.


Gebruikte bronnen: