De brandweer heeft donderdag een paard van het ijs gered. Het dier stond op een plaat ijs in een weiland aan de Oudeweg in Leuvenheim.
"Ik heb vanmorgen het hek opengezet, omdat het met de kou goed is als paarden beweging krijgen. Er lag toen een dun laagje ijs op een stuk van het weiland. Een paard is toch op het ijs gegaan en uitgegleden", vertelt eigenaresse Sandra. "Ik had gedacht dat als het zou gebeuren, het dier er wel doorheen zou zakken. Het paard weegt 600 kilo."
'Kreeg paard niet in mijn eentje omhoog' Maar dat gebeurde niet en het paard kon niet meer opstaan omdat het te glad was. "Ik ben gebeld door een buurtbewoner en ben er meteen heen gegaan. Maar in mijn eentje krijg ik haar niet omhoog."
De brandweer was snel ter plaatse. "Ze hebben brandweerslangen om haar heen gelegd en al liggend en glijdend naar de rand van het ijs gebracht. Toen had ze meer grip en kon ze opstaan", aldus de opgeluchte eigenaresse.
'Paard is beduusd' "Ik had de dierenarts al gebeld en die zou meteen komen als het nodig was. Maar gelukkig lijkt alles goed gegaan te zijn en heeft ze geen blessures opgelopen. Ze is wel moe. Ik heb het paard meteen een deken omgedaan en extra hooi gegeven. Nu maar hopen dat ze er goed doorheen komt. Ze stond net nog wel wat beduusd om zich heen te kijken."
Nou... "een dun laagje ijs op een stuk weiland" was wel zacht uitgedrukt.
Neon
Berichten: 5250
Geregistreerd: 03-07-06
Geplaatst: 12-01-24 19:44
Jeetje wat een ijsbaan :S
Gombal
Berichten: 286
Geregistreerd: 22-12-15
Geplaatst: 12-01-24 19:44
Gelukkig goed afgelopen. En zeker is beweging goed bij kou. Echter is er op t filmpje toch ook een redelijk zand stuk te zien. Ik had dan toch een lint gehangen voor t ijs, zodat t gladde stuk afgesloten was .
Wintu
Berichten: 5248
Geregistreerd: 30-01-23
Woonplaats: Drents Friese Wold
Geplaatst: 12-01-24 20:02
En daar zet je je paard zo in? Ik begrijp er werkelijk niets van. Het zoveelste bericht van een paard dat uitglijdt op het ijs. En alweer een compleet uitgeput paard ook.
DuoPenotti
Berichten: 40807
Geregistreerd: 14-01-21
Woonplaats: Tussen de Limburgse velden met uitzicht op de Brabantse.
Geplaatst: 12-01-24 20:11
Ik snap zoiets ook niet. Maar zag net ook nog ergens een filmpje voorbij komen en stond iets bij geschreven van paard is het ijs aan het testen. En dan ook zo'n grote plakkaat.
Sta je dan nog zo vrolijk te filmen als je paard in de split schuift en alles vanbinnen kapot trekt?
In dit filmpje was ook zo makkelijk een lint te spannen. Was hij ook buiten.
Popstra
Berichten: 15965
Geregistreerd: 21-06-08
Geplaatst: 12-01-24 20:15
Dat is toch vragen om problemen?
Wintu
Berichten: 5248
Geregistreerd: 30-01-23
Woonplaats: Drents Friese Wold
Geplaatst: 12-01-24 20:17
Popstra schreef:
Dat is toch vragen om problemen?
Mag je niet zeggen. Zelfde als dat Duitse paard dat met zijn benen een halve meter in de blubber stond. Eigenaar wordt standaard hand boven het hoofd gehouden. Ik vind het gewoon dom en naïef.
Sowieso, dat sommige paardenhouders een sloot überhaupt nog als goede afzetting zien is me een raadsel. Zo vaak dat de brandweer ze er uit moet takelen. Waarom geen lijntje langs de sloot en zekers als de sloten overvol zijn en bevroren, dan heb je ze toch niet allemaal op en rijtje als paardenhouder.
Mungbean
Berichten: 36371
Geregistreerd: 21-04-06
Geplaatst: 12-01-24 21:50
Afgezien dat het onverantwoord is, wat een hoop hulpeloze eigenaren ook. Het eerste wat je dan toch doet is een grote zak strooi zout uit de garage trekken en een baal stro en/of een wolle deken. Als je genoeg „zooi“ bij de benen legt hoef je echt de brandweer niet te bellen.
In de sloot is uiteraard een ander verhaal, maar op een ijsplaat doe je hetzelfde als je zou doen als je auto vast staat: iets eronder leggen waatom je grip krijgt.
Tsjonge, die dieren worden gewoon in een ijsbaan losgelaten! Wat onverantwoord en onverschillig van die eigenaren! En ik maar voorzichtig doen met mijn paarden......