Sport

De Wereldbeker springen. Foto: Richard Juilliart/FEI/Flickr
Een bijzondere mijlpaal in de geschiedenis van de FEI Wereldbeker. De organisatie van de Wereldbekerfinales dressuur en springen, die van 16 tot en met 20 april 2024 in Riyad (Saudi-Arabië) worden gehouden, hebben bijgedragen aan een baanbrekende verhoging van het prijzengeld voor de deelnemers.
In de prijzenpot voor de finale van de Longines FEI Wereldbeker Springen zat al een indrukwekkende 1,3 miljoen euro. Dankzij een genereuze donatie van het organisatiecomité zal het totale prijzengeld voor de finale in 2024 verdubbeld worden. Hiermee bereiken ze een buitengewoon hoog totaalbedrag van 2,6 miljoen euro.
Deze verhoging van het prijzengeld -het hoogste bedrag ooit tijdens de finales van de wereldbeker- is waarschijnlijk een eenmalige actie en maakt dat de finales van de Wereldbeker 2024 in Riyad een buitengewoon en onvoorspelbaar evenement worden. Het belicht ook de toewijding van de organisatie in het welkom heten van de wereldwijde paardensportgemeenschap in Saudi-Arabië, en voor het eerst als gastheren van de FEI Wereldbekerfinales.
De finale van de FEI Wereldbeker dressuur zal ook profiteren van een substantiële boost. Hier is de prijzenpot aangevuld met een injectie van €100.000. Het prijzengeld van de dressuur, dat was vastgesteld op €300.000, is hiermee verhoogd naar een indrukwekkend bedrag van €400.000.
Sabrina Ibáñez, secretaris-generaal van de FEI, liet het volgende weten:
“De FEI is bevoorrecht dat de paardensportfederatie van Saudi-Arabië een belangrijke bondgenoot is in de paardensport. Er is geen twijfel over mogelijk dat zij volledig meewerken aan het verhogen van de lat voor de voor de finales van Longines FEI Wereldbeker springen en de FEI Wereldbeker dressuur 2024 naar een ongekend hoog niveau in de competitie. Het genereuze welkom van de paardensportgemeenschap in Saudi-Arabië, gecombineerd met de geweldige inzet van het organisatiecomité voor de groei en het succes van de sport, zal een uitmuntende sfeer bevorderen. Dankzij de standvastige steun van Longines, de toppartner van de FEI van de afgelopen 11 jaar, en de waardevolle bijdrage van het organisatiecomité, kunnen we vooruitkijken naar demonstraties van talent van wereldklasse in twee van de olympische disciplines tijdens de finales van de Longines FEI Wereldbeker springen en de FEI wereldbeker dressuur. Deze vinden plaats enkele maanden voor de Olympische Spelen in Parijs.”
Riyad, en Saudi-Arabië als geheel, hebben zich al enige tijd geprofileerd als een formidabele gastheer voor paardensportevenementen.
In 2023 was Riyad succesvol de gastheer voor 11 evenementen van de FEI, en dat tempo wordt voortgezet in 2024, met nog een 12 geplande evenementen. Ook de stad Al-‘Ula zal gastheer zijn. In 2026 zullen hier de FEI Wereldkampioenschappen endurance worden gehouden, zoals afgelopen maand bekend werd gemaakt tijdens de FEI Board Meeting in Mexico Stad.
Op het hoogste niveau zijn ze ook succesvol in de sport. Saudi-Arabië heeft al twee keer een olympische medaille gewonnen bij het springen -individueel brons in Sydney in 2000 en teambrons in Londen in 2012. Recentelijk wist hun springteam zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Parijs in 2024, dit deden zij tijdens het Olympic Qualification Event in Doha, Qatar, in februari 2023. Tijdens de Aziatische Spelen in het Chinese Hangzhou eerder dit jaar, wonnen ze twee keer goud bij het springen, individueel en met het team.
2024 wordt wederom een jaar met paardensport van wereldklasse, waarbij springen en dressuur slechts de helft van het aantal wereldbekerfinales in de agenda voor dit jaar zijn. Het jaar zal aftrappen met de finale van de FEI Wereldbeker voltige in het Zwitserse Basel, van 11-14 januari en de finale van de FEI Wereldbeker mennen in het Franse Bordeaux van 1-4 februari.