Algemeen
De Nederlandse paradressuuramazone Rixt van der Horst verzamelt als geen ander troeven voor de Paralympische Spelen van Parijs. Nadat haar sponsor Egbert Hes haar Akuna Matata al gaf, heeft hij nu ook een derde paard voor haar vastgelegd: Fonq.
Fonq is een achtjarige Westfaalse hengst. Zijn vader is Furst Fohlenhof, en zijn moeder Little Diamond RB (Lissaro van de Helle x Dancing Dynamite). Hij is gefokt door Reiner Bockholt.
Goedgekeurde hengst
Fonq werd tijdens een thuiskeuring in mei 2019 goedgekeurd bij het Oldenburger Verband. Hij was toen in gedeeld eigendom van Reesink Horses en Rüscher-Konermann. In april 2019 werd hij goedgekeurd bij het Hannoveraner Verband en in januari voor het Westfaalse stamboek.
Tijdens de KWPN-verrichtingsproef in de herfst van 2018 probeerde hij goedgekeurd te worden voor het KWPN, maar door een uitbraak van EHV-1 in Ermelo moest hij verplicht in quarantaine en verliet hij de proef. De Zweedse Jessica-Lyn Thomas reed Fonq toen naar een zevende plaats in de Pavo Cup Finale van 2019, als onderdeel van een speciaal goedkeuringstraject van het KWPN. Hij nam de volgende dag niet deel aan de finale.
Hij deed zijn eerste sportproef in februari 2019 in Münster Handorf en scoorde 8.32 punten. Hij legde zijn 14-dagen verrichtingsonderzoek af in april 2019. Hij kreeg 9.04 punten voor dressuur en 7.28 voor springen. Daarmee verdiende hij de topscore van 8.45 punten.
Sportcarrière
Fonq begon zijn sportcarrière in Duitsland met Ann-Christin Wienkamp, die hem in 2018 naar de titel reed tijdens het Westfaalse kampioenschap voor jonge paarden bij de driejarigen, gevolgd door brons tijdens het Bundeschampionat van datzelfde jaar.

Rixt van der Horst. Foto: Arnd Bronkhorst/FEI
In 2019 bracht Lena Grütsmacher hem uit, voordat Jessica Lynn Thomas hem ging rijden en zijn titel van Westfaalse kampioenschap voor jonge paarden prolongeerde. Hij keerde niet terug op het Bundeschampionat. Thomas bracht hem voor het laatst uit in de zomer van 2020.
Dinja van Liere bracht de hengst in 2021 twee keer uit op M-niveau in Duitsland, tijdens de kwalificatiewedstrijden voor het Bundeschampionat in Haftenkamp en Hagen.
Rixt van der Horst
De Nederlandse paradressuuramazone Rixt van der Horst heeft Fonq nu toegevoegd aan haar rijtje paarden dankzij de hulp van haar sponsor, Egbert van Hes. Hij heeft een nieuwe naam gekregen: Eisma's Royal Fonq.
Na het verschijnen van dit artikel vertelde Rixt aan Eurodressage dat ze niet Donauinsel niet langer rijdt "omdat er geen klik was". Ze werkt nu naar Parijs met Akuna en Fonq.
