Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17304
Geregistreerd: 20-04-16

Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 13-10-23 16:57

Equnews
Algemeen

Afbeelding
Afbeelding ter illustratie. Foto: Marlies Trap Fotografie


Na een doorgedreven onderzoek is de politie erin geslaagd om vier verdachten op te pakken op verdenking van talrijke diefstallen van paardenzadels in maneges in België. Bij tientallen feiten werden honderden zadels gestolen, de buit bedraagt enkele honderdduizenden euro’s. “150 zadels en 35.000 euro werd teruggevonden in een manege in het Antwerpse, maar vele goederen zijn wellicht in het buitenland verhandeld”, zegt Patty ’t Jonck, van het parket van West-Vlaanderen.

Sinds eind vorig jaar was er een ware plaag in heel het land. Die begon in de provincies Limburg, Oost-Vlaanderen en Antwerpen en deinde na Nieuwjaar uit naar West-Vlaanderen. Vele maneges kregen dieven over de vloer die het gemunt hadden op paardenzadels. Sommige daarvan waren speciaal op maat gemaakt en kostten meer dan 5.000 euro per stuk. Hoeveel feiten er precies gepleegd werden, wordt nog in kaart gebracht. In ieder geval werden honderden zadels gestolen en bedraagt de buit honderdduizenden euro’s. De politie is er nu in geslaagd de dieven een halt toe te roepen.

“De federale gerechtelijke politie (FGP) in West-Vlaanderen, met ondersteuning van de centrale diensten, voerde maandenlang minutieus onderzoek om de modus operandi in beeld te brengen”, zegt Patty ’t Jonck, van het West-Vlaamse parket. “De speurders stelden vast dat er over heel België feiten werden gepleegd door verdachten van Roemeense afkomst zonder vaste verblijfplaats. De feiten werden ’s nachts begaan, meestal na gerichte voorverkenningen. De buit werd quasi onmiddellijk overgebracht naar een manege in de provincie Antwerpen.”

In de nacht van dinsdag op woensdag kwamen de speciale eenheden van de federale politie op heterdaad tussen op de verdachten van de diefstallen. “Twee personen werden opgepakt in Henegouwen”, vervolgt ’T Jonck. “De tussenkomst werd woensdagmorgen verdergezet in de Kempen. Ook de vermoedelijke helers werden toen gearresteerd en in hun manege en woning werden circa 150 paardenzadels en circa 35.000 euro in beslag genomen.”

“Allicht zijn vele gestolen goederen in het buitenland verhandeld. Specialisten van de bereden politie leverden bijstand bij de interventie in de stallen, bij het verplaatsen en manipuleren van paarden en zorgden voor een eerste voerronde in afwachting van de vaste verzorgers. De aanwezige fokmerries, veulens en sportpaarden vergen immers een heel omzichtige aanpak.” De verdachten worden voorgeleid bij de onderzoeksrechter.

Een van de slachtoffers was professioneel springruiter Perry Geryl (42), van North Sea Stables in Oostduinkerke. Daar werden dinsdagnacht 28 februari in totaal veertien zadels gestolen. De buit daar alleen bedroeg al 75.000 euro. “Ik ben opgelucht te horen dat de daders opgepakt zijn”, reageert Perry.

“Dit was maandenlang toch hét gespreksonderwerp onder manegehouders. Iedereen kende wel iemand die slachtoffer was, of werd het zelf. En iedereen nam beveiligingsmaatregelen. De laatste maanden werd het wel kalmer, al is een vriend van me in Wervik vorige week nog bestolen. Hij raakte twee zadels kwijt. We hopen nu maar dat de politie alles in kaart kan brengen. En dat we onze zadels terugkrijgen, al hopen we daar best niet te veel op.”

Het gerecht roept eigenaars van gestolen paardenzadels op om zich te melden bij de politie. Daarbij is het belangrijk de datum van de diefstal en een beschrijving, foto’s of aankoopfactuur van de zadels mee te geven.

ElfBeau_067

Berichten: 2129
Geregistreerd: 03-11-22

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-10-23 17:00

Wat bizar. Goed dat ze die dieven opgepakt hebben, zoiets doe je toch niet 8)7 :n

janouk

Berichten: 18847
Geregistreerd: 18-04-06

Re: Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 16:24

Super dat ze nu gepakt zijn. Goed werk

Merlen

Berichten: 1706
Geregistreerd: 24-03-13

Re: Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 18:31

Ik weet wie de heler(opdrachtgever) is.Bekende ruiter/paardenhandelaar hier in de streek.
En te denken dat al die zadels hier vlak bij mijn weides gestockeerd lagen.

Ineke2

Berichten: 34899
Geregistreerd: 09-01-01
Woonplaats: Spijkenisse

Re: Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 21:36

Fijn dat deze daders in elk geval gepakt zijn.

Merlen

Berichten: 1706
Geregistreerd: 24-03-13

Re: Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 21:51

Alleen klopt de berichtgeving van Equnews niet.
Het is geen manege waar de zadels zijn teruggevonden maar een grote houten barak met paardenboxen in en rondom enkele paddocks.

Ineke2

Berichten: 34899
Geregistreerd: 09-01-01
Woonplaats: Spijkenisse

Re: Vier verdachten zadeldiefstallen opgepakt en in de cel

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 22:18

Een stalling word al heel gauw een manege genoemd. Mensen die niks met paarden hebben noemen alles waar paarden gestald staan een manege.

Rizette
Berichten: 5429
Geregistreerd: 11-06-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-10-23 22:23

Merlen schreef:
Ik weet wie de heler(opdrachtgever) is.Bekende ruiter/paardenhandelaar hier in de streek.
En te denken dat al die zadels hier vlak bij mijn weides gestockeerd lagen.

Mag van mij openbaar aan de schandpaal. Weten we allemaal wat voor vlees we in de kuip hebben.