Equitom over een ongeluk met een afgetrapt hoefijzer

Moderators: Firelight, Essie73, Muiz, NadjaNadja, Maureen95

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 

Nieuwsredactie

Berichten: 13279
Geregistreerd: 20-04-16

Equitom over een ongeluk met een afgetrapt hoefijzer

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 01-10-23 19:15

Equitom op Instagram
Algemeen

Afbeelding
Foto: Screenshot Equitom op Instagram


Equitom is een Belgische paardenkliniek. Zij zijn gespecialiseerd in paardenchirurgie en bieden een brede waaier aan medische diensten: chirurgie, inwendige ziekten, orthopedie, medische beeldvorming en revalidatie. Ze hebben verschillende diagnostische mogelijkheden, met inbegrip van radiografie, echografie, endoscopie (statisch en dynamisch), MRI, CT en scintigrafie. Zij delen regelmatig interessante cases op sociale media. Dit zijn veelal bijzondere situaties, die je normaal gesproken niet bij een normale dierenkliniek tegen zult komen. Wij zullen één keer per maand een case met jullie delen. Deze keer laat Equitom ons een opvallend ongeval zien.

Noodgeval van de dag!
Dit arme paard werd een paar uur geleden opgenomen in een ongelooflijke situatie.
Het paard verloor zijn voorijzer in de wei, en deze doorboorde per ongeluk de coronaire band aan het linkerachterbeen. Het ijzer kwam echt vast te zitten in deze positie en het paard werd onmiddellijk doorverwezen naar Equitom.

Onze chirurgen maakten röntgenfoto's om schade aan het hoefbeen uit te sluiten en ze verwijderden het ijzer voorzichtig.

De wond werd vervolgens grondig geïnspecteerd, gespoeld en gedebrideerd om infectie te voorkomen.

Het paard had veel geluk dat het gewricht niet open lag door het trauma, maar het blijft een zeer vervelende wond op een zeer verfijnde plek.

Door middel van een MRI zal verdere schade aan het diepere weefsel worden uitgesloten.

Deze wond moet nauwlettend in de gaten worden gehouden, en we duimen voor een positieve uitkomst.


Contact met de Nieuwsredactie? Of een tip insturen? Stuur ons een PB! Taal/spellingsfout gevonden? Meld het hier. Feedback voor de NR? Die kun je hier kwijt.


Celebi
Berichten: 2397
Geregistreerd: 04-11-20

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 19:28

Jakkes.. zoiets soortgelijks is op mijn vorige stal gebeurd. Toen heeft mijn hoefsmid dat ding ter plekke door midden gezaagd. Ik was er verder niet bij maar de foto's en het verhaal erna waren wel heftig.

Art_Ificious
Berichten: 12390
Geregistreerd: 30-06-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:06

Nachtmerrie...
Paard zal behoorlijk wat pijn gehad hebben.

1 van m'n angsten toen een paard een ijzer verloor en we het ding niet vonden.
Elke dag liggen zoeken met de gedachte dat ze zich eraan kunnen verwonden.
Paar weken later vond ik het terug in de wei. Maar je slaapt niet echt gerust als je ooit zo'n foto's gezien hebt.

Rex_Rolfo

Berichten: 5321
Geregistreerd: 27-07-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:07

Is het artikel ook interessant zonder de naam van de kliniek? Nu is het puur een advertorial.

Slim als Bokt er wat aan verdient, minder slim als het gratis gaat ;)

Neon

Berichten: 4798
Geregistreerd: 03-07-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:09

Mijn hemel :(

XXXX2015
Berichten: 1782
Geregistreerd: 26-01-01
Woonplaats: Hoeksche Waard

Re: Equitom over een ongeluk met een afgetrapt hoefijzer

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:18

Getver, van mij mag die foto verstopt hoor, wat een akelig gezicht

chamion
Huisheks

Berichten: 3625
Geregistreerd: 22-03-07
Woonplaats: Tussen bos, heide en stad

Re: Equitom over een ongeluk met een afgetrapt hoefijzer

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:23

Exact de reden dat ik met een hark door de paddock loop als er 1tje een ijzer eraf heeft. Ik wil dat ijzer terug vinden. Ben wel eens vaker dit soort verwondingen tegen gekomen (van horen zeggen, of via de opleidingen) zelfs wel eens waarbij het ijzer nog de nagels bevatte, ander paard ging enkele dagen later rollen en hoefijzer in het hoofd....bbrrrr.

Moet er niet aandenken. Gelukkig niet te veel schade als ik het zo lees en kan het weer genezen.

Bezig met mezelf opnieuw uit te vinden

Buddy2019

Berichten: 1
Geregistreerd: 21-12-22
Woonplaats: Dedemsvaart

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 20:25

Je grootste nachtmerrie dat dit dus kan gebeuren. Hoop dat het paard geen blijvende schade eraan over houdt

Buddyforever my doggie

Monique1963

Berichten: 7635
Geregistreerd: 14-03-17
Woonplaats: Frankrijk, Gers

Re: Equitom over een ongeluk met een afgetrapt hoefijzer

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-10-23 22:26

Het paard zal ongetwijfeld een roesje hebben gehad, maar wat een lieverd dat hij zomaar blijft staan met de herrie van al die apparaten aan je benen!

[PP] [VOLG] Het tij keren, kan dat? Doorzetten of verkopen? Dé vraag na de val.
Wekelijks vlog over Frankrijk, Callas, Prisca en 'de kudde' @Maqueden
Je beseft pas wat je had, als het er niet meer is. IM wereldpaardje Shadow [IM] Shadow je was met je miniformaat een groot wereldpaard


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Anoukjuuuhh, Bytespider, Fleuribelle, Hennos, Jurre23, Kidde, vierspan, XiiaaooNaa en 10 bezoekers