Vierspanrijders TeamNL goed van start op EK vierspannen

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17309
Geregistreerd: 20-04-16

Vierspanrijders TeamNL goed van start op EK vierspannen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-08-23 18:12

KNHS
Algemeen

Afbeelding
Jacques Poppen, hier tijdens het WK paramennen 2016. Foto: Jutta Lehmeyer/FEI


Op het FEI Europees Kampioenschap Vierspannen is TeamNL goed uit de startblokken gekomen. Nederland staat na de dressuur op de voorlopige tweede plaats achter Duitsland. Op het WK paramennen, dat eveneens in Exloo wordt verreden, staat het Nederlandse team na het eerste onderdeel op de derde plek.

Titelverdediger Bram Chardon begon zijn kampioenschap met een zeer nette dressuurproef hetgeen door de jury beloond werd met een score van ruim 75 procent. Hiermee was Bram de eerste rijder die onder de 40 strafpunten dook. Zijn score bleek uiteindelijk goed voor de tweede plaats in het tussenklassement.

IJsbrand Chardon had een onfortuinlijk begin van zijn dressuurproef. Hij moest op de diagonaal zijn rit kort onderbreken omdat er een onderdeel van het tuig losschoot en dat zijn paarden hinderde. Nadat het euvel door zijn grooms verholpen was, hervond hij knap zijn concentratie en reed ondanks wat extra strafpunten naar de vierde score.

Ook het derde teamlid Koos de Ronde reed een prima dressuurproef. Hij staat met een negende plek op een goede uitgangspositie voor een hoge eindklassering, want zijn sterkste onderdelen moeten nog komen.

Paramenners op brons
Op het WK paramennen staat TeamNL na de dressuur op de derde plaats in het tussenklassement, na goede dressuurproeven van teamrijders Jacques Poppen en Ingmar Veneman. Nederland heeft slechts een geringe achterstand op het team van de Verenigde Staten, dus de strijd ligt nog volledig open. Duitsland gaat ruim aan de leiding.

In Grade 1 staat Jacques Poppen op slechts korte afstand van het podium en in Grade 2 reed Ingmar Veneman naar het beste Nederlandse resultaat, zij staat individueel op de derde plek. Zaterdagochtend vervolgen de paramenners hun wereldkampioenschap met de marathon, gevolgd door de vierspanrijders.

Uitslag EK vierspannen – Individueel klassement na dressuur
1. Mareike Harm (Dui) – 38.52 strafpnt
2. Bram Chardon – 39.52 strafpnt
3. Anna Sandmann (Dui) – 42.58 strafpnt
4. IJsbrand Chardon – 45.99 strafpnt

Uitslag EK vierspannen – Landenklassement na dressuur
1. Duitsland – 81.10 strafpnt
2. Nederland – 85.51 strafpnt
3. België – 108.81 strafpnt

Uitslag WK paramennen – Individueel klassement na dressuur

Grade 1
1. Tracy Bowman (USA) – 46.80 strafpnt
2. Patricia Groberichter (Dui) – 49.36 strafpnt
3. Chrissy Aitken (USA) – 52.56 strafpnt
4. Jacques Poppen – 55.44 strafpnt

Grade 2
1. Alexandra Röder (Dui) – 48.96 strafpnt
2. Ivonne Hellenbrand (Dui) – 56.40 strafpnt
3. Ingmar Veneman – 58.32 strafpnt

Uitslag WK paramennen – Landenklassement na dressuur
1. Duitsland – 98.32 strafpnt
2. Verenigde Staten – 111.28 strafpnt
3. Nederland – 113.76 strafpnt

Resterend Programma EK Vierspannen en WK Para Mennen 2023 in Exloo (Onder voorbehoud)
Zaterdag 26 augustus - 10.00 uur Marathon

Zondag 27 augustus - 10.00 uur Vaardigheid

16.00 uur Prijsuitreiking

Klik hier voor de startlijsten en uitslagen

De wedstrijd is live te volgen via ClipMyHorse.