Francisca den Elzen Nederlands kampioene paramennen

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17309
Geregistreerd: 20-04-16

Francisca den Elzen Nederlands kampioene paramennen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-07-23 08:05

KNHS
Sport

Afbeelding
Francisca den Elzen. Foto: Amanda


Francisca den Elzen is in haar allerlaatste samengestelde menwedstrijd op overtuigende wijze Nederlands Kampioene Paramennen geworden. Jacques Poppen veroverde het zilver en het brons ging naar titelverdedigster Ingmar Veneman.

De 48-jarige menster uit Drouwenerveen sloot met de nationale titel haar succesvolle carrière in stijl af met haar pony Vandijk’s Superboy. Ze werd in de internationale wedstrijd, waar het NK deel van uitmaakte, 2e in de dressuur en won de marathon. Met een foutloze vaardigheid kwam er een mooi eind aan een lange reeks successen in de internationale wedstrijdsport. Francisca den Elzen werd maar liefst drie keer wereldkampioene, maar zal in augustus in Exloo niet strijden om een vierde titel. “Ik stop met paramennen. Ik gebruik aardig wat medicijnen en daarmee kom ik straks niet meer door de dopingcontrole. Ik blijf nationaal nog wel dressuur en vaardigheid rijden, over twee weken rijd ik ook op de Hippiade, daar heb ik me voor geselecteerd”, aldus de kersverse kampioene.

Het NK is voor bondscoach Ad Aarts een observatiewedstrijd. Komende week zal hij bekend maken welke paramenners hij meeneemt naar het wereldkampioenschap, dat van 23 tot en met 27 augustus plaatsvindt in Exloo.

Uitslag Nederlands Kampioenschap Paramennen 2023 Beekbergen

1. Francisca den Elzen (Drouwenerveen) – 130.16
2. Jacques Poppen (Froombosch) – 147.89
3. Ingmar Veneman (Tweede Exloërmond) – 151.77

Klik hier voor de volledige uitslag.

Elisa2

Berichten: 47809
Geregistreerd: 31-08-04

Re: Francisca den Elzen Nederlands kampioene paramennen

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-08-23 12:40

Knap hoor, maar wel sneu dat ze moet stoppen vanwege medicatiegebruik.