KWPN: Herbeoordeling merries met afwijkend spronggewricht

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17309
Geregistreerd: 20-04-16

KWPN: Herbeoordeling merries met afwijkend spronggewricht

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-06-23 12:25

KWPN
Fokkerij

Afbeelding
Afbeelding ter illustratie. Foto: Ros Fotografie


De afgelopen jaren is er in het veld geregeld discussie geweest omtrent het beoordelen en waarderen van afwijkingen betreffende de bouw en afwerking van het achterbeen, met name het spronggewricht. Vanuit de afdeling Inspectie zijn er gesprekken gevoerd met praktijkmensen en veterinairs. Van daaruit is het inzicht ontstaan om een kleine aanpassing door te voeren op de eerdere manier van beoordelen.

Merries die binnenkort op de thuiskeuring, stamboekkeuring of in een aanlegtest verschijnen, zullen volgens deze methode worden beoordeeld. In de praktijk betekent dit ook dat een bepaalde groep merries met een afwijkend spronggewricht in aanmerking komt voor verhoging van het exterieurpunt. Dit gaat om merries met een voldoende correct gesteld achterbeen, maar waarbij het gewricht minimaal er achter uitkomt, zonder dat het om een ingestoken pijp gaat.

Herbeoordelingsmoment op 10 juli
Heeft u een merrie die u nu graag nogmaals beoordeeld ziet? Geregistreerden kunnen op 10 juli hun merrie kosteloos laten herbeoordelen op het KWPN-centrum in Ermelo. U kunt u merrie aanmelden voor deze herbeoordeling door voor 3 juli een e-mail, met daarin de naam en levensnummer van het paard, te sturen naar schep@kwpn.nl.

Meer weten?
Wilt u meer weten over de afwerking van het spronggewricht? In het aprilnummer van het KWPN Magazine uit 2020 staat een artikel over beenstanden, waarin professor Harald Brommer (Universiteit Utrecht) en KWPN-inspecteurs Floor Dröge en Henk Dirksen hun licht laten schijnen over beenstanden.

Artikel KWPN Magazine

janderegelaa
vanaf nu met een R erachter

Berichten: 17511
Geregistreerd: 10-01-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-06-23 14:06

En nou net waar de meeste discussie over bestaat tijdens de keuring -een reebeen- laten ze geen voorbeeld van zien in het artikel. Omdat ze daar echt heel vaak naast zitten. En het frappante is dat je vaak een merrie hebt die wel ster gemaakt is op de stamboekkeuring maar geen keur wordt vanwege het reebeen. Maar dan hadden ze die er bij de stamboekopname al uit moeten gooien.

Ik pleit ervoor dat er altijd een dierenarts op de keuring aanwezig is die eventuele afwijkingen beoordeeld.