Koning Charles te paard bij Trouping the Colour: historische editie

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 33138
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Koning Charles te paard bij Trouping the Colour: historische editie

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-06-23 19:32

Bokt Nieuwsredactie
Algemeen

Afbeelding
King Charles III en Queen Camilla tijdens de rijtoer na de kroning.
Foto: Katie Chan/Wikimedia Commons


Op zaterdag 17 juni wordt in Groot-Brittannië de jaarlijkse “Trouping the Colour” weer gehouden. Dit is een militaire parade ter gelegenheid van de verjaardag van de regerend vorst van het koninkrijk. Deze traditie is al 260 jaar oud en dit jaar wordt een historische editie. Dit zal de namelijk de eerste editie zijn van Koning Charles III, die op 6 mei werd gekroond. Hij zal deze editie bijwonen op de rug van een paard. De laatste keer dat de regerend vorst dat deed, was in 1986. Toen was het zijn moeder, Koningin Elisabeth II, die het evenement te paard bijwoonde. De edities daarna koos zij ervoor om zich in een koets te laten rijden.

Tijdens de officiële parade brengen de soldaten een koninklijk saluut, daarna zal Koning Charles III de troepen inspecteren. De soldaten, die ook allemaal nog in actieve dienst zijn, dragen dan de officiële rode uniformen met de zwarte berenmutsen. Tijdens Trooping the Colour zullen de militaire muziekkorpsen van zich laten horen en ook de vaandels van een vooraf gekozen regiment zullen te zien zijn. Dit jaar is die eer voor de Welsh Guards, waar prins William sinds december 2022 opperbevelhebber van is. Hij zat tijdens de The Colonel’s Review afgelopen zaterdag, een week voor Trooping the Colour, zelf ook te paard. Het was erg warm tijdens The Colonel’s review, meerdere soldaten vielen daar ook flauw en zijn per brancard afgevoerd.

Na de ceremonie gaat het koninklijk gezelschap terug naar Buckingham Palace, de koning zal aan het hoofd van de koninklijke gardes rijden. In totaal zullen meer dan 1400 soldaten, 200 paarden en 400 muzikanten in een groots vertoon van militaire precisie, rijkunst en fanfare naar Buckingham Palace trekken. Zij gaan over de Mall naar Horse Guards Parade, langs duizenden mensen in het publiek. Velen zullen met vlaggen zwaaien en de troepen toejuichen. Leden van de koninklijke familie rijden ook mee, te paard of in ceremoniële rijtuigen.

Na een saluut bij het paleis zal er nog een RAF Fly-past zijn en uiteraard mag de balkonscene niet ontbreken. Dit jaar zullen naast Koning Charles III en zijn vrouw, Koningin Camilla, ook prins William en prinses Catherine met hun kinderen aanwezig zijn. Ook prinses Anne, vice-admiraal Sir Timothy Laurence, de hertog en hertogin van Edinburgh en hun kinderen, en de neven en nichten van de koningin, prinses Alexandra, de geachte Lady Ogilvy, de hertog van Gloucester en zijn vrouw, de hertogin van Gloucester, en de hertog van Kent aanwezig zijn. De hertogin van Kent zal Trooping the Colour waarschijnlijk niet bijwonen.

Gebruikte bronnen:
Laatst bijgewerkt door JPitty op 17-06-23 20:08, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Tekst aangepast.