Algemeen

Een hoefsmid is een paard aan het beslaan. Dit is niet de
hoefsmid uit dit artikel. Foto: Marlies Trap Fotografie
Een hoefsmid uit het Britse Cheltenham is veroordeeld voor dierenmishandeling, nadat hij een paard negen keer sloeg met een hamer. Dit gebeurde in april 2022, terwijl hij bezig was het dier te beslaan. De woedeaanval van de hoefsmid duurde ruim zes minuten. Hierbij brak ook de hamer van de hoefsmid. Het paard stond op dat moment vastgebonden en kon niet aan het slaan ontkomen. De eigenaar van het paard was op dat moment niet aanwezig bij het paard. De smid informeerde de eigenaar wel over de breuk van de hamer, maar niet over het geweld. Toen de eigenaar het niet vertrouwde, omdat het paard normaal gesproken erg volgzaam is, is deze de beelden van bewakingscamera gaan bekijken.
Hierop was te zien dat de hoefsmid zijn geduld verloor en het paard negen keer met de hamer sloeg. Hij raakte hierbij de voorbenen van het paard, op plekken waar weinig weefsel zit. De slagen kwamen dus op het bot. Dit was pijnlijk voor het dier, gelukkig zijn er geen botten gebroken. Wel bleek het paard diverse wonden te hebben aan de benen en was het rechtervoorbeen opgezwollen. Rondom het pijpbeen was de vacht ook weg, hierdoor lag de huid bloot. Ook liet het paard niet meer toe dat de eigenaar de benen aanraakte of hem poetste. Toen een andere hoefsmid hem wilde behandelen, moest het dier twee keer verdoofd worden door een dierenarts. Ook was het paard bang geworden om zijn stal in te gaan en op zijn hoede voor mensen. Intussen is het dier wel weer hersteld van deze verwondingen.
Op maandag 20 maart is de hoefsmid veroordeeld voor dit geweld, nadat hij in een eerdere zitting al bekende schuldig te zijn. Hij verklaarde dat hij stress had, omdat hij in die periode twee keer per week zijn stervende moeder in Schotland bezocht. Ook betuigde hij spijt van het gebeurde. De hoefsmid mag tien jaar lang geen dieren meer houden en niet met dieren werken. Ook krijgt hij een voorwaardelijke gevangenisstraf van 12 weken en moet hij 150 uur taakstraf uitvoeren. De kosten van 400 Britse pond moet de hoefsmid ook betalen, net als een slachtoffervergoeding van 128 Britse pond. Ook krijgt hij 20 dagen Rehabilitation Activity Requirements (RAR). Deze RAR is een verplichting om aan activiteiten deel te nemen die de kans op herhaling verkleinen.
Advocate Lindi Meyer vertegenwoordigde de RSPCA tijdens de zaak en schreef in haar rapport:
“Het paard werd negen keer gemeen geslagen tijdens een aanval van 6,5 minuut, waaraan het zwellingen in het zachte weefsel en snijwonden aan de ledematen overhield. De aanval was niet uitgelokt, onaanvaardbaar en volkomen onnodig en heeft dit paard zowel fysieke als psychologische schade toegebracht. De mishandeling gaat veel verder dan wat verwacht wordt van een mens die met paarden omgaat, laat staan van een professionele hoefsmid die van de eigenaren bewegen om stil te staan, zijn voeten op te tillen of enige andere actie te ondernemen. De acties waren gewoon om het paard te slaan uit woede, een kort lontje of frustratie.”
Op de site van Horse and Hound zijn beelden te zien van de aanval. LET OP! Deze kunnen schokkend overkomen!
Gebruikte bronnen: