Algemeen
Twee Franse ezels, ook wel Poitou-ezels genoemd.
Foto: Père Igor/Wikimedia Commons/Bokt Wiki
Franse Ezel Lou Lou woont al enkele jaren op de dierenweide aan de Diamantweg in Oss. De ezel heeft van nature erg lang haar, dus verzorger Paulien Leemans stond wel even raar te kijken toen ze op een ochtend zag dat de maantop van Lou Lou was geknipt.
Want dat had ze niet zelf gedaan. "Waarschijnlijk heeft iemand het heft in eigen handen genomen en heeft diegene de schaar in Lou Lou gezet", vermoedt Leemans. Ze was naar eigen zeggen not amused, toen ze erachter kwam dat haar ezel onverwachts was geknipt. "Het zag er namelijk niet zo goed uit. Ik was echt een beetje pissed off", vertelt Leemans. "Als de dader nou goed kon knippen, was het een ander verhaal."
De Franse Ezel heeft van nature erg lang haar, en dat zat wel eens voor zijn ogen. "Ik denk dat iemand dat zielig vond", zegt Leemans. "Maar dan had ik liever gehad dat iemand mij gewoon even had gebeld."
De verzorger was namelijk niet van plan om Lou Lou te knippen. "Het is gewoon een oude ezel van 23 jaar. Je gunt hem een mooie oude dag. Toen ik hem kreeg, zat hij onder de klitten en eczeem. Hier wordt hij goed verzorgd en gekamd. Zijn eerdere jeuk is weggegaan. Je ziet hem hier gewoon opknappen", aldus Leemans. Ook weet ze dat Lou Lou een rustige ezel is. "Ik vermoed dat hij gewoon naar het hek is gelopen en rustig is blijven staan tijdens het knippen. Er is van het voorval namelijk niets te zien."
Ondanks dat Leemans een bordje met een oproep heeft geplaatst, is het nog onduidelijk wie Lou Lou heeft geknipt.
gewoon stom. Blijf er met je vingers van af en ga desnoods met een briefje op het hek met je bezorgde worden van het dier ziet niets in gesprek met de eigenaar.