[FOTO] De zaterdag van de KWPN Stallion Show

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17309
Geregistreerd: 20-04-16

[FOTO] De zaterdag van de KWPN Stallion Show

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-02-23 15:25

* KWPN
Fokkerij

Premiehengsten
In de presentatie van de premiehengsten Powered by Catering Culinair werden de fokkers van zes KWPN-geregistreerde hengsten beloond met een fokkerscheque van 750 euro, beschikbaar gesteld door de Vrienden van het KWPN. Zaterdag werden geprimeerd:
- Plusfour (For Romance uit Flanell elite IBOP-dres sport-dres PROK van Apache) van fokker Bert Roerink uit Beilen en mede-geregistreerde Trainingsstal Witte-Scholtens
- Perle (Kjento uit Colinda ster pref PROK van Tuschinski) van fokkers Jelke en Linda Heida uit Oldeholtpade en mede-geregistreerde Van Olst Horses
- Pride (Secret uit Idol elite IBOP-dres pref D-OC van Apache) van fokker Eef ten Bosch uit Driel
Daarnaast waren gister al geprimeerd:
- Pablo Picasso (Taminiau uit Izzy ster D-OC van Florencio, fokkers Ben Mensinck en Marjolein Ras uit Vierakker) van Trainingsstal Witte-Scholtens, Edward Gal en Hans-Peter Minderhoud
- Power Dancing (Glamourdale uit Dancing Girl ster van Johnson) van fokker Freek Hoogenboom en mede-geregistreerde Van Olst Horses
- L’Avenir (Le Formidable uit Weihe’s Hope van Sir Donnerhall I, fokker Arns-Krogmann uit Lohne Kroge) van Saskia Poel en Karel Gerrits uit Heusden
- Prisco RS2 (Tørvenslettens Sylvester uit Iveniz Texel RS2 ster PROK van Negro) van fokker RS2 Dressage Center de Horst uit Groesbeek

Afbeelding
L'Avenir. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Oregon Trofee
Opnieuw was de strijd om de Oregon Trofee één van de smaakmakers van de zaterdag van de KWPN Stallion Show. Dit was gelijk het laatste tuigpaardonderdeel van de Stallion Show, waarbij het publiek zoals altijd weer enorm genoot en van zich liet horen. Vijf hengsten en hun ervaren rijders streden mee om deze titel, waarbij zij elkaar het vuur aan de schenen legden.

Afbeelding
Idol (v Manno). Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Weer Magnifiek
Net als bij de laatste editie wist de strijdlustige Magnifiek zijn vader Idol en leeftijdsgenoot Macho achter zich te laten. De emotionele eigenaar en rijder Lambertus Huckriede nam de Oregon Trofee dankbaar in ontvangst.

Afbeelding
Lambertus Huckriede met Magnifiek (v. Idol). Foto: Aniek Molenaar Fotografie

De Zwarte Parels van het Friesch Paardenstamboek
De liefhebber van het Fries paard kon zijn hart ophalen tijdens het showprogramma van de KWPN Stallion Show. Tijdens ‘De Zwarte Parels van het Friesch Paardenstamboek’ kwamen maar liefst zes goedgekeurde hengsten in de baan.

Afbeelding
Tymen 503. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

De KFPS-goedgekeurde hengsten verzorgden een indrukwekkende show op het zaterdagavondprogramma. De absolute top van het Friese paard was aanwezig in Den Bosch. De show trapte af met de hengst Eise 489, die door Jelmer Chardon aan de lange lijnen werd voorgesteld. Deze hengst was viervoudig kampioen van de Silver Bowl. Daarna verscheen het Lichte Tour-dressuurpaard Tymen 503 aan de hand. Hij was dit jaar op de KFPS Hengstenkeuring reservekampioen bij de oudere hengsten. Ook Herre 524, kampioen jonge hengsten 2022, werd aan de hand voorgesteld.

Afbeelding
Franka Loos met Teun 505. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Afbeelding
Corina van den Bunt met Mathys 504. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Fries paard in de sport
Het programma vervolgde met twee hengsten die onder het zadel werden voorgesteld. Franka Loos nam plaats in het zadel van Teun 505, kampioen jonge hengsten 2021. Corina van den Bunt presenteerde Mathys 504. Beide hengsten zijn al verder opgeleid in de sport en kwamen reeds uit op Lichte Tour-niveau. De show sloot af met een spectaculaire presentatie van Eise 489 en Jurre 495 in het dubbelspan lange lijnen.

Afbeelding
Jelmer Chardon met Jurre 495 en Eise 489. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Spectaculaire show van Britt Dekker en Renate van Uytert – van Vliet met The Masked Trainer
De afgelopen weken werden verschillende hints gedeeld op social media over The Masked Trainer, die zaterdag op de KWPN Stallion Show werd onthuld. Edward Gal bleek The Masked Trainer te zijn, daarmee werd het een erg interessante clinic.

Afbeelding
Masked Trainer Edward Gal. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Renate van Uytert – van Vliet zadelde de erkende Johnny Depp (v.Bordeaux) voor deze presentatie. Britt Dekker zat in het zadel van haar bekende Spaanse hengst George. Edward Gal begeleidde de amazones in het losrijden, waarbij de nadruk lag op tempocontrole en schakelen. Dit zonder daarbij te veel druk op te bouwen in de aanleuning, maar juist door telkens los te laten. Met Britt werkte hij aan de pirouettes, waar ze graag op wilde oefenen. Waar Britt aanvankelijk dacht dat 10 minuten te kort zou zijn, zorgden een aantal praktische tips voor een grote verbetering tijdens deze korte clinic.

Afbeelding
Renate van Uytert – van Vliet met Johnny Depp. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Pas de Deux
De show werd afgesloten met een mooie pas de deux op de muziek van Claude, die was uitgekozen door Edward. De amazones werden begeleid door het enthousiast klappende publiek, dat in grote getalen was toegestroomd voor deze show.

Afbeelding
Britt Dekker met George. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Hengstencompetitie klasse Z
De finale van de Anemone Horse Trucks Hengstencompetitie Dressuur klasse Z werd zaterdagavond gewonnen door Dinja van Liere en de Millennium-zoon Lowlands. De hengst liep in de finale naar 88,8 punten met 9’s voor zijn stap, harmonie en totaalindruk.

Afbeelding

Hengstencompetitie klasse L
Onder Kim Alting ging Dark Rousseau met de beste kaarten richting de finale van de Anemone Horse Trucks Hengstencompetitie Dressuur klasse L. Ook in de indrukwekkende ambiance van de KWPN Stallion Show liep de hengst een goede proef. De Dettori-zoon gaf de overwinning in de competitie dan ook niet meer uit handen.

Afbeelding
Kim Alting met Dark Rousseau. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Hengstencompetitie Klasse M
Dat is twee voor Dinja van Liere! In de laatste Anemone Horse Trucks Hengstencompetitie Dressuur van de avond schreef ze wederom de overwinning op naam. Met Mauro Turfhorst won ze de dagprijs, McLaren ging er met de titel in het eindklassement vandoor. Deze finale kan de boeken in als een droomwedstrijd voor Reesink Horses uit Eibergen. In alle drie de rubrieken gingen Reesink-hengsten aan kop.

Afbeelding
Dinja van Liere met McLaren. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

Show Blue Hors Zack
De KWPN Stallion Show 2023 werd zaterdagavond op een fantastische wijze afgesloten door Nanna Skodborg Merrald en de KWPN-erkende Blue Hors Zack. Deze hengst won een teammedaille op het wereldkampioenschap in Herning en liet vandaag in Den Bosch zijn kür zien aan het publiek.

Afbeelding
Nanna Skodborg Merrald met Blue Hors Zack. Foto: Aniek Molenaar Fotografie

19 jaar
Zaterdag was het moment om Blue Hors Zack te huldigen voor zijn opvallende prestatie in de sport. De hengst is inmiddels al 19 jaar oud, maar liet in Den Bosch zien dat hij in absolute topvorm verkeert. Met een prachtige kür op muziek, sloot hij de KWPN Stallion Show 2023 op passende wijze af.

Afbeelding
Nanna Skodborg Merrald met Blue Hors Zack. Foto: Aniek Molenaar Fotografie
Laatst bijgewerkt door Bellatrix op 05-02-23 17:57, in het totaal 2 keer bewerkt
Reden: Categorie toegevoegd

Elisa2

Berichten: 47815
Geregistreerd: 31-08-04

Re: [FOTO] De zaterdag van de KWPN Stallion Show

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-23 08:17

Mooie foto's weer! Geeft goed het algemene beeld weer.

irmaz

Berichten: 5626
Geregistreerd: 25-08-04
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-02-23 10:20

Prachtige foto's en een leuk verslag +:)+

En wij maar beweren dat we met de huidige rijderij paarden beter laten lopen :=

Afbeelding
Afbeelding