Wereldkampioenschappen jonge dressuurpaarden in de startblokken

Moderators: Firelight, Essie73, Muiz, NadjaNadja, Maureen95

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 13303
Geregistreerd: 20-04-16

Wereldkampioenschappen jonge dressuurpaarden in de startblokken

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 07-09-22 17:02

KNHS
Algemeen

Afbeelding
Jovian en Andreas Helgstrand tijdens het WK voor jonge dressuurpaarden in 2019.
Ze haalden vier tienen en werden hiermee wereldkampioen bij de vijfjarigen.
Foto: © FEI/Hippo Foto - Dirk Caremans


Het dressuurevenement waar het hele jaar reikhalzend naar uitgekeken wordt, staat op het punt van beginnen: het wereldkampioenschap jonge dressuurpaarden barst donderdag 8 september los in Ermelo. De beste jonge paarden van over de hele wereld reizen af naar Ermelo. vijf-, zes- en zevenjarige paarden strijden om het kampioenschap. Daarnaast is er nog een goed gevulde CDI-3* Grand Prix met een Kür op Muziek op zondag. Ook vierjarige paarden gaan met elkaar de strijd aan in de sport Pro Horses Prize.

Bloedstollende finale
De laatste keer dat de ruiters en amazones de baan betraden, was alweer in 2019. Het coronavirus gooide roet in het eten van de editie van 2020 en in 2021 werd het WK in Verden georganiseerd. Degenen die er in 2019 bij waren, kunnen zich vast de finale van de vijfjarigen nog actief herinneren. De hengst Secret ging met de beste kaarten de finale in als absolute favoriet. Alleen de KWPN-hengst Jovian verkeerde in topvorm en scoorde maar liefst vier tienen, wat er uiteindelijk voor zorgde dat hij en zijn ruiter Andreas Helgstrand met de winst naar huis gingen. Bij de zesjarigen zette Frederic Wandres met Zucchero OLD een proef neer die perfectie benaderde. Eerder wist de Zonik-zoon al de kwalificatie te winnen. Bij de zevenjarige prolongeerde D’avie met Severo Jurado Lopez zijn wereldtitel, met zijn fantastische manier van bewegen wist de voshengst keer op keer te imponeren. Of er dit jaar weer vuurwerk komt in de finales van de klassen is nog niet te voorspellen, maar dat topsport weer gegarandeerd wordt is een ding dat zeker is.

Uitgebreid promodorp met duurzaamheidsplein
Tussen de rubrieken door is er ruim de tijd om te shoppen in het mooie promodorp. Nieuw dit jaar is het duurzaamheidsplein. Organisator Joris Kemperman vertelt: "Ook in de evenementensector speelt verduurzaming. Wij zijn door de provincie Gelderland uitgenodigd om bij de kopgroep ‘Duurzame Gelderse sportevenementen'aan te sluiten. Dit driejarige traject moet uiteindelijk dienen als inspiratie voor andere evenementen. Wij hebben bijvoorbeeld een shuttleservice die 100% elektrisch is. De samenwerking met de KNHS is hierin ook heel belangrijk, omdat wij gebruik maken van veel vaste faciliteiten. Dit jaar doen we een nulmeting en de komende jaren gaan we ons doorontwikkelen op het gebied van verduurzaaming."

Het WK in Ermelo
In 2016 kwam het wereldkampioenschap voor het eerst na bijna 20 jaar in Duitsland, weer naar Nederland. Publiek van over de hele wereld reisde af naar Ermelo om te genieten van vier dagen dressuursport. Het enthousiasme bleef niet onopgemerkt bij de FEI, waardoor het evenement in van 2017 t/m 2019 in Ermelo werd georganiseerd. Vorig jaar werd er in het Duitse Verden gestreden om de medailles. Voor 2022, 2023 én 2024 is er toezegging dat het WK in Nederland blijft.

Contact met de Nieuwsredactie? Of een tip insturen? Stuur ons een PB! Taal/spellingsfout gevonden? Meld het hier. Feedback voor de NR? Die kun je hier kwijt.


EllyC

Berichten: 8020
Geregistreerd: 18-12-07

Re: Wereldkampioenschappen jonge dressuurpaarden in de startblokken

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-09-22 18:47

hmm, ik had graag volgend jaar naar Verden gegaan. Zo'n leuke sfeer.

W-Mellaer's Wamailin M (5, jeugdkampioen Belgie connemara, drachtig van Bon Coeur B, 2024), Bon Mailin EC (0, te koop), Indy (19) B ruin en Vip (21) Z2 dressuur met 2 amazones)

Elisa2

Berichten: 34528
Geregistreerd: 31-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-22 10:28


''De echte discipel van de rijkunst heeft niet de erkenning door andere mensen nodig maar veel meer het gevoel om met zijn paard een te zijn. Ontbreekt deze harmonie, dan ontstaat in het beste geval volmaakte techniek, maar er ontstaat nooit volmaakte (rij)kunst.''

-Kurt Albrecht-

karijn

Berichten: 5360
Geregistreerd: 05-09-05
Woonplaats: Made, zo'n dorp dat in elk land wel bestaat!

Re: Wereldkampioenschappen jonge dressuurpaarden in de startblokken

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-09-22 12:08

ben inderdaad even aan het kijken


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Bytespider en 3 bezoekers