Ingmar Veneman eerste Nederlands kampioene para-mennen

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17316
Geregistreerd: 20-04-16

Ingmar Veneman eerste Nederlands kampioene para-mennen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-08-22 18:16

KNHS
Sport

Afbeelding
Afbeelding ter illustratie. Foto: © FEI/Richard Juilliart


Op het fraaie hoofdterrein van Paardenspektakel Beekbergen heeft TeamNL-rijdster Ingmar Veneman met haar paard Siglavy Linada het allereerste NK Para-mennen gewonnen. De ervaren menster uit Tweede Exloërmond verwees Aad van Marwijk en Dinja Steenkamp naar zilver en brons.

Ingmar Veneman legde de basis voor haar titel op vrijdag in de dressuur met een sterk gereden proef. Ze werd door alle juryleden unaniem op de eerste plaats gezet. In de marathon werd ze tweede, achter Aad van Marwijk. Van Marwijk klom door zijn overwinning in de marathon op naar de zilveren positie. In de afsluitende vaardigheid vielen er tijdens de rit van Veneman slechts twee balletjes op de mooie graspiste, waardoor Ingmar Veneman en haar zestienjarige fitte schimmel als kampioenen door de finish kwamen.

Eerste NK
“Ik ben er heel blij mee. We hebben vele jaren de para-competitie gehad (de KNHS-Witte van Moort Para Mentrophy, red.) maar we hebben nog nooit een NK Para-mennen gehad. Ik hoop dat er nu meer mensen zijn die denken ‘oh, dat is leuk’. De ambiance hier in Beekbergen was heel goed. Het was zo gaaf om hier te rijden”, meldt de kersverse kampioene na de huldiging.
Voor Ingmar Veneman zit het seizoen er nog niet op: “We zijn ook geselecteerd voor de Hippiade, zowel voor de vaardigheid als voor de dressuur. Daar doen we dus aan mee. En zoals mijn paard nu loopt heb ik daar wel positieve kansen!”

Eindstand NK Para-mennen
1. Ingmar Veneman (Tweede Exloërmond) – 140.04
2. Aad van Marwijk (Hoenderloo) – 156.52
3. Dinja Steenkamp (Bussum) – 165.05

Klik hier voor de volledige uitslag.


Disclaimer: Wij hebben geen foto die aansluit bij dit artikel, daarom hebben wij er een foto ter illustratie bij gezet. Heb jij een passende foto? Stuur dan even een PB naar één van de Nieuwsredactieleden of het Nieuwsredactie-account.