Sport

Ingrid Klimke en SAP Hale Bob OLD tijdens het EK 2021
in Avanches, Zwitserland.
Foto: Richard Juilliart/ FEI/ Flickr
Het dreamteam van de eventingsport zegt vaarwel: Ingrid Klimke schenkt haar toppaard SAP Hale Bob OLD zijn pensioen. De Oldenburger ruin, won samen met de topamazone uit Münster onder andere teamzilver bij de Olympische Spelen, pakte twee Europese titels en behaalde brons bij de wereldkampioenschappen. Bij een testevenement voor de wereldkampioenschappen 2022 in Pratoni del Vivaro liep hij een peesblessure op en hij zal nu in alle rust hiervan kunnen herstellen.
SAP Hale Bob OLD (van Helikon xx), gefokt door Dr. Rolf Lueck uit Crailsheim kwam eind 2009 op stal bij Klimke en liep daar in het begin gewoon een beetje mee. Als zesjarige startte hij met Vanessa Bölting in de finale van de Bundeschampionate. Een jaar later eindigde deze periode met deelname aan de wereldkampioenschappen voor jonge eventingpaarden in Le Lion d’Angers. Daarnaast werd hij door Andreas Busacker regelmatig bij jachtritten gereden.
Vanaf 2013 braken “Bobby” en Ingrid Klimke dan echt door en groeiden samen tot een droomteam, dat vele jaren de eventingsport aanvoerde. Al in 2014 wonnen ze in Pau in Frankrijk hun eerste viersterrenwedstrijd (thans is deze een 5*). In 2015 regende het tweede plaatsen voor het duo: bij de eventing-klassieker in Badminton, de Duitse Kampioenschappen in Luhmühlen en tijdens het CHIO Aken. Aan het einde van het jaar bewees “Bobby” zijn klasse tijdens zijn eerste Europese kampioenschappen in Blair Castle. Hier verzekerden zij zich van teamgoud – dat was het begin van een reeks successen op grote kampioenschappen. Na het teamzilver bij de Olympische Spelen in Rio 2016 volgde de lang gewenste individuele titel bij de Europese kampioenschappen in Strzegom. Een jaar later voegden zij daar brons aan toe bij de Wereldkampioenschappen in Tyron, USA. Een balk op de laatste hindernis bij het springen maakte dat het geen nieuwe gouden medaille werd. Deze kwam een jaar later weer. Bij de Europese kampioenschappen 2019 in Luhmühlen wisten Ingrid Klimke en SAP Hale Bob OLD weer een gouden medaille te winnen.
Een tweede start bij de Olympische Spelen zat er voor de combinatie niet in. Eerst werden de spelen wegens de coronacrisis verschoven naar 2021 en aan het begin van dat seizoen raakte Ingrid Klimke zelf geblesseerd. De combinatie sloot afgelopen seizoen af met een mooie troostprijs: de zilveren teammedaille bij het EK in het Zwitserse Avenches. Dit jaar zou SAP Hale Bob OLD nog één keer de kans krijgen om zich op het wereldtoneel te presenteren, in Pratoni del Vivaro. Nu wacht hem zijn welverdiend pensioen.
Voor Ingrid Klimke gaat de sport wel gewoon door. Met Equistros Siena just do it heeft zij weer een potentieel kampioenschapspaard op stal. Met deze merrie start zij komend weekend in de lange viersterrenproef in Baborowko. Hier wil zij formele kwalificaties verkrijgen voor grotere wedstrijden. Afgelopen jaar is dat deze combinatie niet gelukt. Want hoewel zij toen in de CCI4-L aan de leiding gingen na de dressuur en de cross, konden ze deze wedstrijd niet uitrijden omdat Klimke in een parallelwedstrijd ten val kwam.
Hier nog één keer de gouden cross van Ingrid Klimke en SAP Hale Bob Old tijdens het CHIO Aken in 2019: