Dalera bezorgt Von Bredow-Werndl de eer in Neumünster

Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird

Antwoord op onderwerpPlaats een reactie
 
 
Banjer
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 51147
Geregistreerd: 09-06-02
Woonplaats: Daar waar het land eindigt en het water begint

Dalera bezorgt Von Bredow-Werndl de eer in Neumünster

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter: 22-02-22 19:50

Persbericht FEI
Sport

Afbeelding
Jessica von Bredow-Werndl en Dalera. Foto: FEI/Stefan Lafrentz.


De Duitse sterrencombinatie Jessica von Bredow-Werndl en haar fantastische merrie TSF Dalera BB heerste vandaag in de vijfde ronde van de FEI Dressage World Cup™ 2021/2022 Western European League, op eigen bodem in Neumünster. Het paar, dat afgelopen juli de Olympische Spelen van Tokyo 2020 domineerde en twee maanden later nog eens drie gouden medailles won op de FEI Dressage European Championships 2021 in Hagen (GER), liet met de winnende score van 90,615 precies zien waarom ze aan de top van de wereldranglijst staan.

Het deelnemersveld was teruggebracht tot 13 na de terugtrekking van twee Duitse topdeelneemsters, Helen Langehanenberg (Annabelle) en Benjamin Werndl (Famoso OLD), maar de concurrentie was van meet af aan scherp en de Deense ruiters gingen de uitdaging aan door als tweede, derde en vierde te eindigen.

Als zesde liet de Australische Kirsty Oatley de arena in tranen achter, om de juiste redenen, na een emotionele 79,840 als persoonlijk record met haar vosruin Du Soleil, die met zijn achttien jaar prachtig voetenwerk liet zien. Dit duo ging aan de leiding in de tweede helft van de competitie.

Na de pauze
De Zweedse showman en zwager van Oatley, Patrik Kittel, nam na de pauze de leiding over door met zijn relatief nieuwe Blue Hors Zepter een score van 81,325 neer te zetten. Isabell Werth uit Duitsland, die dit seizoen op jacht is naar haar vierde opeenvolgende titel in de serie, deed er nog een schepje bovenop door met DSP Quantaz 82,640 op het scorebord te zetten. Het waren echter de laatste vier, die de gemoederen flink bezig hielden.

Carina Cassøe Krüth zette een spannende kür neer met Helline's Danciera, die in uitgestrekte draf brak, maar door de enthousiaste toeschouwers op de laatste middellijn van eenhandige passage werd geklapt. Hun score van 83,670 gaf hen een korte voorsprong, want landgenote Cathrine Dufour was de volgende in de ring met Vamos Amigos. Ze legde de lat echt hoger met een score van 86,725. Met zijn 10 jaar is dit het jongste paard in deze klasse en het ziet er naar uit dat hem een hele mooie toekomst staat te wachten.

Cahtrine Dufour zegt over Vamos Amigos: "Hij is een erg pittig paard, maar erg vriendelijk. Hij is vrij nieuw in de sport en ik hou van hem!"

De laatste Deense, Nanna Skodborg Merrald, reed vervolgens een persoonlijk record met Atterupgaards Orthilia, die 84,480 liet noteren om achter landgenoot Dufour te eindigen. Maar toen Von Bredow-Werndl en Dalera eenmaal van start gingen, leek het direct een Duitse overwinning te worden.

Afbeelding
Dalera. Foto: FEI/Lukasz Kowalski.

Plan
Het ging echter niet allemaal volgens plan voor de sterrencombinatie. De merrie, die zich normaal als een echte dame gedraagt, werd een beetje ondeugend in uitgestrekte galop, terwijl er ook een oneffenheid was in de wissels om de pas. De kwaliteit van de rest van het proef was echter zo goed, dat er geen twijfel leek te bestaan over het resultaat. Het duo kreeg van alle juryleden 10 punten voor hun overgangen naar en uit de passage.

Von Bredow-Werndl gaf achteraf toe dat ze dacht dat haar merrie zou exploderen toen ze wegspoot in de uitgestrekte galop. "Ze wist dat ze het niet mocht doen, maar ze voelde zich gewoon te goed! Ze zit zo vol kracht en energie, maar ze vertrouwt me en ze kwam heel snel bij me terug!", zei Jessica lachend.

Tijdens de persconferentie na de wedstrijd sprak Dufour over een veelbelovende prestatie van haar rijzende ster. De Deense amazone maakte haar debuut in de Hostenhallen in Neumünster en zei dat de locatie haar goed beviel, en dat ze blij was met haar resultaat met Vamos Amigos. "Ik kon niet gelukkiger zijn", zei ze, eraan toevoegend dat ze "superblij was om naast Jessica en ook Nanna te staan, want we zijn concurrenten, collega's en vrienden sinds onze kindertijd!"

Finale
Voor de winnaar van vandaag gaat de aandacht nu uit naar de laatste kwalificatiewedstrijd voor de FEI Dressage World Cup™ Final 2022, die van 6 tot en met 10 april in Leipzig, Duitsland zal plaatsvinden. Over drie weken is er nog één kans om kwalificatiepunten te verzamelen in 's-Hertogenbosch, in Nederland.

"Je moet aan drie kwalificatiewedstrijden meedoen om naar de finale te mogen, en ik heb er maar twee gedaan, dus ik zal zeker naar Den Bosch moeten. We hebben al twee jaar geen finale meer gehad, dus we willen er dit jaar echt heen!", aldus Von Bredow-Werndl.

Na de vijfde ronde van vandaag staat ze nu op de zesde plaats in het klassement van de Western European League, terwijl Dufour is opgerukt naar de tweede plaats achter de Duitse Frederic Wandres, ranglijst aanvoert.

Klik hier voor de volledige uitslag.


Antwoord op onderwerpPlaats een reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: amaniblauw, DotBot, Dries1990, Emenem1998, Scarremans en 16 bezoekers