KWPN premiehengst Knock-Out van Helgstrand naar Oostenrijk

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 33166
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

KWPN premiehengst Knock-Out van Helgstrand naar Oostenrijk

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-01-22 18:01

Bokt.nl
Sport, fokkerij

Afbeelding
Op zijn sociale mediapagina's maakt Helgstrand de verkoop van Knock-Out bekend.
Foto: Screenshot van de Facebook van Andreas Helgstrand.


Op zijn sociale mediapagina’s laat Andres Helgstrand vandaag weten dat hij zijn KWPN hengst Knock-Out heeft verkocht naar Oostenrijk. Hij is daar gaan wonen op de Gestüt Pramwaldhof en zal gereden worden door de Oostenrijkse grand prix amazone Astrid Neumayer. Hij zal worden ingezet voor zowel de fokkerij als de sport, het vizier staat nu gericht op deelname aan de Olympische Spelen in Parijs in 2024.

Knock-Out werd geboren in 2015 uit een merrie van de topvererver Ferro, die op diverse kampioenschappen zilveren medailles won. Zijn vader is Expression, die furore maakte onder Diederik van Silfhout. Als vierjarige haalde Expression al topscores, uiteindelijk reed hij ook diverse küren tijdens wereldbekerwedstrijden. De vader van Expression en dus Knock-Out’s grootvader was de topvererver Vivaldi. Deze werd onder andere kampioenshengst bij het KWPN onder het zadel van Hans Peter Minderhoud. Deze afstamming maakt Knock-Out dan ook tot een veelbelovend dier. In 2018 viel hij op bij de KWPN-hengstenkeuring, hij werd hier dan ook premiehengst en aangewezen voor het verrichtingsonderzoek. Zover kwam het echter niet, want in Den Bosch zag ook Helgstrand wat in de hengst en kocht hem weg naar Denemarken.

Hier deed hij zijn hengstenverrichtingsonderzoek. Hier eindigde hij met 828,4 punten in de kopgroep van het deelnemersveld, hij werd dan ook dekhengst. Andreas Helgstrand vertelt over deze hengst: “Deze buitengewone jonge hengst met een zeer modern type, hoogwaardige gangen, een uitstekend ritme en een enorme aanleg voor verzameld werk heeft zich op Helgstrand geweldig ontwikkeld. We zijn erg blij, dat hij doorgaat met fokken en zijn uitmuntende type, bewegingen en karakter doorgeeft, wat we al bij talrijke nakomelingen hebben gezien.”

Ook zijn nieuwe eigenaresse is erg blij met de grote bruine. Hij staat al een paar weken op zijn nieuwe thuis, zij zegt hierover: “We zijn zo blij dat we Knock-Out voor onze hengstencollectie hebben kunnen veiligstellen en we hopen op een verdere succesvolle samenwerking. kijken met vreugde uit naar zijn fok- en sportcarrière.”