Klimke en Bobby jagen op een drieslag in Avenches

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
JPitty
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 33166
Geregistreerd: 01-06-10
Woonplaats: Zwolle

Klimke en Bobby jagen op een drieslag in Avenches

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-09-21 22:07

Persbericht FEI
Sport

Afbeelding
De Duitse partners Ingrid Klimke en
SAP Hale Bob zullen een record najagen voor een derde
individuele titel bij de FEI Europese Kampioenschappen
Eventing 2021 in Avenches, Zwitserland, deze week,
waar Duitsland ook de verdedigend kampioen is.
Foto: FEI/Oliver Hardt/ Getty Images


Alle ogen in de Eventingsport zullen deze week op Avenches in Zwitserland gericht zijn, waar de FEI Europese Kampioenschappen Eventing 2021 aankomende woensdag (22 september) van start gaan.

Dit wordt pas de derde keer dat Zwitserland deze kampioenschappen organiseert, sinds deze voor het eerst plaatsvonden in Badminton (Groot-Brittannië) in 1953. De tweede editie werd gehouden in Basel, Zwitserland, in 1954. Daar namen de Britten Frank Weldon (Kilbarry), Bertie Hill (Crispin), Laurence Rook (Starlight) en Diana Mason (Tramella) zowel de teamtitel als alle individuele medailles mee naar huis.

Toen ze weer in Zwitserland waren in 1983 waren het de Zweedse Christian Persson (Joel), Göran Breisner (Ultimus), Sven Ingvarsson (Doledo) en Jeanette Ullsten (Noir) die teamkampioen werden, en claimde Persson het individuele brons, achter de Britse Rachel Bayliss (Mystic Minstrel) met de gouden en Lucinda Prior-Palmer (Regal Realm) met de zilveren medaille.

Deze keer zal het de Duitse Ingrid Klimke zijn, die onder het vergrootglas ligt als zij op jacht gaat naar een nieuw record. Slechts twee andere ruiters hebben de individuele titel drie keer achter elkaar gewonnen. De Britse Ginny Elliott in 1985, 1987 en 1989 en Klimke’s landgenoot Michael Jung in 2011, 2013 en 2015.

Drie-op-een-rij
Klimke gaat nu voor drie-op-een-rij na eerst op het hoogste podium te hebben gestaan in Strzegom (Polen) in 2017 en op haar thuisgrond in Luhmuehlen (Duitsland) in 2019. Maar wat haar onderscheidt van de rest is dat de verdedigende team- en individuele kampioene weer zal samenwerken met de hetzelfde paard dat haar al dubbele Europese glorie heeft gebracht – de geweldige SAP Hale Bob. De uitzonderlijke carrière van de 17-jarige ruin bevat onder andere Europees teamgoud in Blair Castle (Groot-Brittannië) in 2015 en teamzilver bij de Olympische Spelen in Rio de Janeiro (Brazilië) een jaar later.

Nogmaals succes deze keer zal des te specialer zijn voor de 53-jarige amazone omdat ze een erg moeilijk jaar gehad heeft. Ze was in beeld voor haar zesde Oympische Spelen in Tokio deze zomer, voordat ze bij een nare val van haar merrie Cascamara tijdens de wedstrijd in Baborowko (Polen) in mei een gebroken borstbeen en een verbrijzeld sleutelbeen opliep.

Hoewel ze onmiddellijk haar focus richtte op de Europese Kampioenschappen deze week, samen met heet grote oude vriend “Bobby”, het eerste paard waar ze weer op zat tijdens haar herstel. Ze sluit zich aan bij cracks als Jung (Fischerwild Wave), Andreas Dibowski (FRH Corrida), Dirk Schrade (Casino), Anna Siemer (FRH Butt’s Avondale) en Christoph Wahler (Carjatan S) bij het verdedingen van de teamtitel.

Fenomenaal record
Groot-Brittannië heeft een fenomenaal record op deze kampioenschappen, met 18 individuele gouden medailles en 22 teamzeges op hun naam. In totaal hebben de Britse ruiters 40 gouden medailles gewonnen in de 68-jarige geschiedenis van dit evenement, en de regerend wereldkampioen Ros Canter met Allstar B is de grote naam in hun sterke afvaardiging.

De combinatie won twee keer goud bij de FEI World Equestrian Games™ 2018 in Tyron, USA en ondanks dat Canter zegt dat de 16-jarige ruin “niets van echte betekenis heeft gedaan” sinds toen, hoopt ze dat hij gewoon “in de versnelling gaat” als hij arriveert bij het kampioenschap.

We spreken haar ij de Blenheim Palace International Horse Trials waar ze als 2e eindigde in de CCI4-L* op zondag. Canter wijst erop dat het Britse team, bestande uit Sarah Bulimore (Corouet), Kitty King (Vendredi BIats), Piggy March (Brookfield Innocent), Izzy Taylor (Monkeying Around) en Nicola Wilson (JL Dublin) een sterke ploeg is. “Ik ben blij om al deze vrouwen hier om mij heen te hebben. We zijn een goede steun voor elkaar en hopelijk komen we terug met de gouden medaille!”, zegt ze.

Teams
Een totaal van 13 landen – Oostenrijk, België, Tsjechië, Frankrijk, Duitsland, Groot-Brittannië, Ierland, Italië, Nederland, Rusland, Spanje, Zweden en Zwitserland – zijn de teams voor het landenkampioenschap en er zullen ook individuele ruiters in actie komen uit Denemarken, Finland, Litouwen en Polen.

De Zweedse ploeg zal onder leiding staan van de zilverenmedaillewinnaar van de Olympische Spelen in 2012, Sarah Algotsson Ostholt (Chicuelo). Tot de Belgische selectie behoren Karin Donckers (Leipheimer van ’t Verahof) en Lara de Liedekerke – Meier (Ducati d’r Arville), waar in het Nederlandse team Merel Blom (The Quizmaster) en Sanne de Jong (Enjoy) zitten. Onder lijst met Ierse ruiters zijn de winnaar van individueel brons uit 2019 Cathal Daniels (LEG Lias Jewel) en de winnaar van 2x zilver op de WEG in 2018 Padraig McCarthy, die zal rijden op Leonidas II, de 17-jarige die voorheen gereden werd door de Nieuw-Zeelandse legende Sir Mark Todd.

Intussen profiteert het Zwitserse team, bestaande uit Eveline Bodenmuller (Violine de la Brasserie), Beat Danner (London Blue), Robin GOdel (Grandeur de Lully CH), Patrick Ruegg (Fifty Fifty) en Felix Vogg (Cartania) van de expertise van Todd’s voormalig teammaatje en hun nieuwe crosscountry trainer, de Olympisch Kampioen en vijfvoudig Burghley winnaar Andrew Nicholson.

Locatie
De locatie op de IENA – het Institut Equestre National d'Avenches – welke een racebaan omvat, ligt op meer dan 142 hectare grond en heeft een groot aantal aan hippische evenementen mogen ontvangen de afgelopen jaren, waaronder de FEI Europese kampioenschappen pony’s voor dressuur, eventing en springen in 2008. Avenches, de voormalige hoofdstad van het Romeinse Helvetia, ligt op de top van een berg 3 kilometer verderop en wordt beschouwd als een van de mooiste steden van Zwitserland. Het zal de komende week waarschijnlijk heel veel bezoekers van het concours trekken.

Maar de strijd om de Europese medailles zal voor de atleten het belangrijkste zijn. De paarden en ruiters zullen op hun tenen lopen als de eerste veterinaire controle start op woensdag 22 september, gevolgd door de dressuur op donderdag en vrijdag, de cross-country op zaterdag en het afsluitende springonderdeel op zondag 26 september.

Hier wil je geen hoefslag van missen……

De Masterlist staat hier.

De website staat hier.