Sport

Jessica von Bredow-Werndl met TSF Dalera in Tokio. Foto: FEI/Shannon Brinkman
Slechts een paar weken geleden heeft het Duitse team het goud opgeëist op de Olympische Spelen in Tokio. Volgende week start het Europese Kampioenschap dressuur in Hagen. Het Duitse team zal in eigen land proberen om hun 25e titel te bemachtigen.
In de 58-jarige geschiedenis van dit evenement dat om de twee jaar plaatsvindt, is het aantal Duitse overwinningen fenomenaal. Er zijn een paar kleine onderbrekingen geweest in hun overwinningsreeks. Het Nederlandse team kwam als beste uit de bus in 2007, 2009 en opnieuw in 2015. Groot-Brittannië zegevierde in 2011.
Het Duitse team boekte hun 24e overwinning twee jaar geleden in Rotterdam. Waar Isabell Werth haar persoonlijke Europese medaille collectie naar maar liefst 24 medailles bracht. In Rotterdam won de dressuur legende samen met Bella Rose het individuele goud in zowel de Grand Prix Special als de kür op muziek. In de Special was het een heus een-tweetje voor de Duitsers, want Dorothee Schneider werd tweede met Showtime. In de kür was het een volledig Duits podium met Dorothee Schneider (zilver) en Jessica von Bredow-Werndl (Brons met TSF Dalera).

Het duitse team in Rotterdam 2019. Foto: © FEI/Liz Gregg
Landgenoten
Op het Europees Kampioenschap van 2021 wordt Isabell Werth vergezeld door de zelfde twee landgenoten als in Tokio. Hoewel Jessica von Bredow-Werndl de enige is die op hetzelfde paard zal rijden, de fantastische Dalera waarmee ze driemaal goud won in Tokio. Dit is op dit moment de beste combinatie in de dressuursport, waar de andere combinaties het tegen op moeten nemen.
Isabell Werth zal meedoen met de 16-jarige merrie Weihegold. Met wie ze in 2016 Olympisch teamgoud won in Rio de Janeiro en driemaal goud op de Europese Kampioenschappen in 2017. Dorothee Schneider zal deelnemen met Faustus 94, de 13-jarige ruin waarmee ze deze zomer een aantal goede resultaten heeft geboekt.
Helen Langehanenberg maakt het sterke Duitse team compleet. Met Damon Hill won de amazone al individueel zilver in Rotterdam 2011 en Herning 2013. In 2017 zat de combinatie in het winnende team op het Europees Kampioenschap in Gothenburg. In Hagen doet ze mee met de 13-jarige merrie Annabelle. Waarmee ze afgelopen oktober de Grand Prix Special won op de CDI3* in Aarhus, Denemarken.
In totaal zullen 72 combinaties uit 23 landen strijden om de medailles. Van de 15 teams die zijn ingeschreven voor de landenwedstrijd, lijkt Groot-Brittannië de grootste concurrent voor het Duitse team.
Olympische team
De Britten doen mee met het volledige team wat ook op de Olympische Spelen deelnam. Charlotte Dujardin met de 10-jarige Gio, Carl Hester met En Vogue en Charlotte Fry met de hengst Everdale. Aangevuld met Gareth Hughes en Sintano von hof Olympia, die als reservecombinatie mee was naar Tokio.

Het Britse team op de Olympische Spelen in Tokio. Foto: © FEI/Shannon Brinkman
Het Nederlandse team zal bestaan uit: Adelinde Cornelissen (Governer-STR), Hans Peter Minderhoud (Glock's Dream Boy), Marlies van Baalen (Go Legend) en Dinja van Liere (Haute Couture). Voor Zweden komt het volgende team in actie: Jeanna Hogberg ( Lorenzo), Therese Nilshagen (Dante Weltino), Juliette Ramel (Buriel KH) en Jacob Noerby (Moegelbjergs Romeo).
Cathrin Dufour en Bohemian staan aan het hoofd van het Deense team. Terwijl Beatriz Ferrer-Salat en Elegance het Spaanse team zullen aanvoeren, als de actie op dinsdag 7 september van start gaat met de eerste groep deelnemers in de Grand Prix. Nadat woensdag de laatste groep deelnemers de Grand Prix heeft gereden zal bekend zijn wie de team medailles hebben gewonnen. De Grand Prix Special vindt plaats op donderdag 9 september gevolgd door de kür op muziek op zaterdag 11 september.
In dezelfde week staat ook het FEI Europees Kampioenschap U25 op het programma in Hagen. Het worden zes mooie dagen top dressuursport.