100 miljoen euro aan belasting ontlopen in de paardenwereld

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17327
Geregistreerd: 20-04-16

100 miljoen euro aan belasting ontlopen in de paardenwereld

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-08-21 14:13

* Dehoefslag.nl
Ingezonden door meerdere bokkers
Algemeen

Afbeelding
Foto: Nikki/ http://www.paardencopy.kerf.nl/ Bokt Wiki


Volgens de Belastingdienst is er 100 miljoen euro aan belasting ontlopen bij de handel in exclusieve spring- en dressuurpaarden, zo meldt het AD. Door opsporingsdiensten wordt gevreesd voor grootschalige witwasserij in de hippische brance.

Buitenlandse rekeningen
Een onderzoek van de Belastindiengst, waarbij ongeveer 200 dossiers bekeken werden, leverde 100 miljoen euro aan naheffingen en boetes op. Dit gaat om fokkers, ruiters, makelijkaars en andere hippische ondernemers, die soms gebruik maken van buitenlandse bankrekeningen en bedrijven in belastingparadijzen. Ook wordt er samengewerkt met omliggende landen, zo moeten handelaren in België 26,5 miljoen euro terugbetalen aan de belasting.

Meer hierover kun je lezen op Dehoefslag.nl


Disclaimer: Helaas hebben wij geen foto die aansluit bij dit artikel, daarom hebben wij er een foto ter illustratie bij gezet. Heb jij een passende foto? Stuur dan even een PB naar één van de Nieuwsredactieleden of het Nieuwsredactie-account.

NatasjavE

Berichten: 30866
Geregistreerd: 21-04-04
Woonplaats: De Bilt

Re: 100 miljoen euro aan belasting ontlopen in de paardenwereld

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-08-21 17:39

Dacht dat dit toch wel een publiek geheim was…

Century

Berichten: 6849
Geregistreerd: 19-10-09
Woonplaats: Uden (NB)

Re: 100 miljoen euro aan belasting ontlopen in de paardenwereld

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-08-21 17:42

Wel goed dat ze erachteraan gaan in ieder geval :j

Roodvos

Berichten: 7971
Geregistreerd: 03-04-04
Woonplaats: Op een bult SiO2

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-08-21 12:44

Citaat:
Tegelijkertijd is de paardenbranche een wereld met eigen wetten en regels. Zelfs miljoenendeals worden afgesloten op basis van handjeklap en vertrouwen. Met contracten wordt nauwelijks gewerkt en nergens staat officieel geregistreerd wie de eigenaar van een paard is.

Tja, dat er geen eigenaren registratie is hebben de overheid/overheden toch echt aan zichzelf te danken. Dat eigendom, daar zijn al zoveel rechtszaken over gevoerd. Dat is al jarenlang een probleem. Maar ja, meestal betreft dat "gewone" paarden en treft het de fiscus niet.

En nu blijkt dat ineens een oorzaak te zijn van fraude en witwassen. Goh....

Kendra

Berichten: 9077
Geregistreerd: 08-12-01
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-08-21 17:29

NatasjavE schreef:
Dacht dat dit toch wel een publiek geheim was…

Dat dacht ik toch ook.....