Sport

Sam Dos Santos met Chameur. Foto: FEI
Sam Dos Santos heeft in het Franse Le Mans een unieke prestatie geleverd door wereldkampioen junioren voltige heren te worden.
Bondscoach Claire de Ridder: “Hij heeft het extreem goed gedaan en elke ronde gewonnen. Dat is echt uniek. Het is echt ongelooflijk, we wisten voordat hij hier kwam hoe getalenteerd hij was, maar hij had geen wedstrijdervaring. Ik hoop door de prestaties hier dit weekend dat de sport zich meer zal ontwikkelen in Nederland. Ik hoop dat het jongere voltigeurs inspireert en laat zien dat het mogelijk is om medailles te winnen en deze successen te behalen."

Sam Dos Santos met Chameur. Foto: FEI
Sam Dos Santos werd eerste met een score van 8.360. Hij schreef hiermee geschiedenis. Nog nooit eerder won een Nederlander individueel goud op het WK. Hij bereikte dit samen met zijn paard Chameur en longeur Rian Pierik. Sam Dos Santos won nog een bronzen medaille in de pas de deux samen met Elise van de Ven (8.037).
Bekijk hier de volledige uitslag.
Bekijk hier de volledige uitslag van de pas de deux.