Bokt community

Aimee met Weyden, de hengst waarmee Sven Rothenberger
in 1996 individueel brons won in Atlanta.
We zijn alweer in een nieuwe maand aanbeland. En wat gaat juli ons brengen? Blijven we mooi weer houden? Of zal het omslaan? Voor het eerste doorgeefstokje van deze maand, blijven we met één been in het fokkerijhoekje. Bokker Aimee reageert veel in topics over hengstenkeuze. Lisch gaf het laatste doorgeefstokje van juni aan haar door. Wil je het verhaal van Aimee weten? Lees hieronder dan verder.
1. Waarom heb je je x-jaar geleden geregistreerd op Bokt?
Op horses.nl was een chat en daar verschenen op een gegeven moment steeds meer berichten over Bokt. Ik meen me te herinneren dat de chat zelfs leegbloedde omdat iedereen overstapte naar Bokt. Ik was nieuwsgierig en ben mee gaan lezen. Uiteindelijk heb ik me eind juli 2003 op Bokt geregistreerd. Bokt was toen nog heel klein, en internet traag.
2. Wat is het eerste bericht dat je hebt geplaatst op Bokt?
Aimee schreef:Twee jaar geleden kocht ik een Passier Grand Gilbert dressuur zadel, nieuw. daarvoor reed ik altijd op Passiers van anderen en had vaak wat moeite om groot bewegende paarden uit te zitten, maar iedereen om mij heen vertelde me dat zo'n Passier me juist in de juiste houding zou zetten.
Toen ben ik op een bekende dressuurstal gaan werken en had op elk paard een oud KN-zadel liggen. Die heeft een veel minder diepe zit en minder dikke bovenbeenwrongen, maar mijn zit verbeterde aanzienlijk. Ook de paarden die ik nu rijd, hebben allemaal een oud KN-zadel. Ik heb totaal geen problemen met m'n zit, totdat ik van de week weer op een Passier grand gilbert zat (exact dezelfde als mijn eigen). Ik was mijn hele zit kwijt en was binnen vijf minuten doorgereden. Het gekke is dat er nog een aantal andere mensen om mij heen afstappen van hun 'Passier-geloof'. Bij mij lijkt het in ieder geval alsof ik niet in die zadels 'pas'.
Heel verhaal, maar de vraag is natuurlijk of er mensen zijn met vergelijkbare ervaringen of juist niet. helemaal fan van Passier? Misschien een verklaring of een oplossing? Er ligt namelijk een gloednieuw zadel van 2000 euro in de kast met alles erop en eraan, tja verkopen of kan ik er nog wat mee?
3. Op een schaal van 1 tot 10, hoe beschamend zijn je oudste berichten?
M'n eerste bericht markeert eigenlijk de beginperiode van een lang onderzoek naar de pasvorm van zadels voor vrouwen. Ik had toen nog geen idee dat ik me daarna nog 13 jaar lang met dit onderwerp zou bezighouden. Ik heb opleidingen en cursussen gevolgd, stages gelopen, de wereld over gereisd om hierover kennis te vergaren, al mijn vrije tijd gespendeerd aan het bestuderen van de relatie tussen amazone, zadel en paard, en uiteindelijk ook lezingen hierover gegeven tijdens (onder andere) conferenties. Het was niet alleen een lange zoektocht, het heeft me ook enorm veel leergeld gekost. Mijn eigen bedrijf in advisering over zadelpasvorm kwam niet echt van de grond en ik ben er in 2016 helemaal mee gestopt. Ik ben geen ondernemer, mijn kracht is onderzoek en analyse. Soms lees ik nog wel eens nieuwsberichten over amazones die kampen met bekkenproblemen, rugblessures of versleten heupgewrichten. Dan denk ik: "ik had je kunnen helpen om pijnvrij te kunnen rijden"

4. Waar kunnen wij je van kennen op Bokt?
Advies over zadels. Soms belt iemand me nog op of krijg ik een berichtje met een vraag. In het begin gaf ik nog antwoord, maar tegenwoordig verwijs ik ze door naar een zadelmaker. Nu zit ik eigenlijk alleen nog op Fokkerij en Afstamming.
5. Wat betekent Bokt.nl voor jou?
Afleiding. Sinds september 2016 doe ik niets meer met paarden. Ik woon weer in Amsterdam, heb een goede kantoorbaan en werk in mijn vrije tijd aan wetenschappelijke publicaties. Als ik even m'n hoofd leeg wil maken, biedt Bokt me ontspanning. Dan vind ik het leuk om op Fokkerij en Afstamming veulenfoto's te bekijken of de fokkerij van Bokkers te volgen. Even iets heel anders dan mijn werk en het stadsleven.
6. Durf je toe te geven dat je vroeger ook penny-gedachten had?
Natuurlijk. Ik ben lange tijd een enorme Anky-fan geweest. Dan wilde ik bijvoorbeeld een bepaalde bodywarmer omdat Anky daarmee reed in plaats van de bodywarmer die me goed stond. Alsof je van die bodywarmer beter gaat paardrijden

7. Als alles kan wat je zou willen, hoe zou je leven er dan uitzien?
Goede vraag. Ik ben geboren en getogen in hartje Amsterdam, letterlijk driehoog-achter met een alleenstaande bijstandsmoeder. Het was armoe troef in de jaren tachtig. Paardrijden was niet vanzelfsprekend. Gelukkig verbeterde onze situatie wel in de jaren negentig, maar ik had geen ouders die een paard voor me konden kopen en me naar wedstrijden brachten. Achter het kleine Toyotaatje van m'n moeder kon sowieso geen trailer. Volgens mij heeft ze nooit een wedstrijd gezien en de laatste keer dat ze me zag rijden, moet geweest zijn voordat ik op m'n achttiende m'n rijbewijs haalde. Vanuit die achtergrond is het altijd mijn grootste wens geweest om zelf een stal vol dressuurpaarden te hebben. Het was alles wat ik niet had of wat ik van huis uit niet had meegekregen. Een paar jaar geleden is die wens veranderd. Als ik nu financieel alle ruimte had, dan zou ik een mooie woning in Amsterdam kopen, een huisje in Italië en een auto om tussen beide locaties heen en weer te kunnen rijden. M'n vriend zou dan kunnen stoppen met werken. Daarnaast zou ik een fonds oprichten om wetenschappelijk onderzoek mee te financieren.
Misschien zou ik m'n merrie terugkopen om mee te fokken, maar alleen als ik een goede en betrouwbare plek zou kunnen vinden om haar onder te brengen. Ik heb haar als veulentje gekocht en ze stond nog in de opfok toen ik in 2016 stopte met de paardensport. Eigenlijk was m'n idee dat ik haar voor de hobby aan zou houden. Maar ze kreeg een naar ongeluk waardoor ze niet geschikt is voor de sport. Ik heb al het geld dat ik had, en nog wat meer, eraan besteed om haar te redden. Vervolgens moest ik haar echter verkopen omdat ik de kosten niet meer op kon brengen. Gelukkig heb ik nog steeds leuk contact met de eigenaresse. Ze geeft hele knappe veulentjes.
8. Vraag van Lisch;
Ik zie je veel in hengstenkeuze topics reageren. Ik weet van veel wie ze zijn maar jou ken ik niet

Ik heb een aantal paarden in het Z en ZZ-Licht gereden, bij meerdere dressuurstallen gewerkt waar ik ook de kans kreeg om paarden en gekeurde hengsten te rijden die op hoger niveau in de sport liepen, heb voor verschillende fokkers gereden en veel les gegeven. Eigenlijk wil ik er niet al te veel over kwijt.
Enerzijds omdat het verleden tijd is. Anderzijds vanwege veel negatieve ervaringen. Ik heb altijd alles over gehad voor de paardensport en voor het welzijn van de paarden waar ik verantwoordelijk voor was. Daar wordt heel gemakkelijk misbruik van gemaakt. Misschien was ik ook een makkelijk 'slachtoffer' omdat ik van huis uit geen financiële middelen heb om de paardensport te kunnen bedrijven. Bovendien ben ik het inmiddels helemaal eens met Albert Voorn: we misbruiken een dier voor ons eigen plezier.
Toen dit echt goed tot me doordrong, ben ik gestopt met het professionele paardenleven en met de paardensport in het geheel. Bij die beslissing speelden nog wel meer factoren mee, maar dit besef heeft me heel erg gesterkt in mijn beslissing.
Tot dat moment stond mijn hele leven in het teken van paarden. Paarden waren mijn werk, mijn hobby, mijn sport, mijn passie, mijn sociale leven. Het is niet zo eenvoudig om helemaal overnieuw te beginnen. Toch ben ik er heel blij mee. Ik had vijf jaar geleden niet durven dromen dat ik nu zou staan waar ik sta. De liefde voor paarden is natuurlijk niet verdwenen. Door het werken met gekeurde hengsten en het rijden voor fokkers is mijn interesse voor de fokkerij ontstaan. Ik onderhoud ook nog wat contacten met 'paardenvrienden' die fokken. Ik vind het leuk om hun fokkerij te volgen en hun veulentjes te bekijken. Ik stel me dan voor dat anderen netflixen of voetbal kijken ofzo. In plaats daarvan volg ik de fokkerij, al is het dus met wat afstand.
9. Aan welke Bokker wil jij 10 vragen stellen?
Annash
10. Welke vraag zou je graag aan deze Bokker willen stellen?
Ik weet dat je vroeger goed gepresteerd hebt met een aantal paarden, maar wat doe je nu?