Sport
Foto's en verslag door Muurp
Op 19 en 20 juni werd het ONCK verreden, ook wel de Open Nederlands Connemara Kampioenschap. Het weekend vond plaats in Laag-Soeren, en kende diverse onderdelen. Bij deze een kleine impressie van het weekend.
Het kampioenschap wordt al jaren georganiseerd door het bestuur van het stamboek en is een mooie manier om de veelzijdigheid van de Connemara pony te laten zien. De enige eis voor deelname is dat de pony minimaal 25% aantoonbaar Connemarabloed heeft. De afstamming moet officieel geregistreerd staan, bijvoorbeeld bij een Connemarastamboek of het NRPS.
De zaterdagochtend stond in het teken van de dressuur, waarbij diverse combinaties streden om de eerste plaats in hun categorie.



De deelname was zeer divers, zowel KNHS starts in ongeveer alle niveau's (BB t/m Z1) als kinderdressuur met de allerkleinste deelnemers.


In de middag stond het kinderspringen op het programma. Als je hart nog niet gesmolten was bij de kinderdressuur, dan gebeurde dit wel in de springring.
Een aantal dappere combinaties waagden zich in de springring en reden hun rondjes alsof ze nooit anders hadden gedaan.



De zaterdagavond stond in het teken van de kür op muziek. Het was genieten geblazen! Zeer diverse muziekstijlen en alle niveau's droegen hun steentje bij.


Dan de zondag. De zondagochtend en een deel van de middag stond voornamelijk in het teken van het springen. 's ochtends het officiële gedeelte, vanaf de middag werden er diverse springlessen gegeven door Anouk Slabbers, die zelf ook een voorliefde voor Connemarapony's heeft. Na de springlessen mocht iedere combinatie ook een parcours springen.




Sanne van Doesburg startte zelfs klasse M springen paarden met haar pony Tralee's Melody
Ondertussen werd er buiten ook een behendigheidsparcours afgelegd. Dit kon aan de hand of onder het zadel. De ene pony vond het spannender dan de andere, maar ze hebben het allemaal gedaan




En dan het meest bijzondere moment van het weekend; de parade!
Alle pony's die hebben deelgenomen aan het weekend mogen meelopen in de parade. Een prachtig gezicht, en ook dit toont weer het brave karakter van de Connemara.


En dan de prijsuitreiking. Veel blije gezichten en veel lovende woorden!
Er kan er uiteraard maar één de winnaar zijn... Wie is de ONCK kampioen van 2021?

Uiteindelijk zijn het Senna Vastenholt en haar pony Matea SB (v. Easter van de Leliaard) die prijs in ontvangst mogen nemen. Een prachtige veelzijdige pony die zowel tijdens de dressuur als tijdens het springen hoge ogen gooide.
Al met al dus een meer dan geslaagd weekend!