Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17339
Geregistreerd: 20-04-16

Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-05-20 14:05

Equnews 1 & 2 & Horses.
Wedstrijden


De jonge Spaanse ruiter, Juan Matute Guimon bevindt zich sinds dinsdagavond in kritieke toestand in een ziekenhuis in Madrid. Hij was ingestort met ernstige hersenbloedingen. Juan raakte bewusteloos na het rijden dinsdag en werd per helikopter naar een ziekenhuis in Madrid gebracht.

"Juan had de afgelopen week hoofdpijn, maar we dachten dat het een allergie was," vertelt zijn vader aan dressage-news. "Nadat Juan vandaag klaar was met rijden, zei hij dat hij zich slecht voelde en daarna verloor hij zijn bewustzijn. Hij werd per helikopter naar het ziekenhuis afgevoerd. Hij heeft zeer ernstige bloedingen in de hersenen en verkeert in zeer kritieke toestand. Als een positieve jongeman vecht hij om de grote wedstrijd van zijn leven te winnen. Bid alstublieft voor hem."

De jonge Matute Guimon is een van de meest vooraanstaande internationale dressuurruiters van Spanje. Juan verliet zijn ouderlijk huis in Wellington twee jaar geleden om te gaan studeren in Madrid en zijn rij- en trainingsvaardigheden te verbeteren in Europa. Matute keerde begin dit jaar terug naar Amerika om op het Global Dressage Festival in Wellington te rijden. Hier wilde hij een startplaats voor de Wereldbekerfinale in Las Vegas proberen te verkrijgen, maar door de corona werd alles gecanceld.

Update
Speculaties rondom een mogelijke Coronabesmetting die rondgingen rondom de toestand waarin Juan Matute Guimon zijn gezondheid zich bevindt blijken onjuist te zijn. Een test wijst uit dat er geen sprake is van een besmetting.

Eergisteren werd de Spaanse dressuurruiter drie uur lang geopereerd en zijn toestand na die operatie bleef kritiek. Wel zijn de artsen erin geslaagd om de bloeding te stoppen. Er wordt overwogen om vandaag een tweede operatie uit te voeren.

Paula Matute, zijn zus, heeft ondertussen gereageerd: "Namens mijn familie wil ik laten weten dat we geraakt zijn door de duizenden berichtjes, telefoontjes en post. De steun uit de hippische wereld overtreft al onze verwachtingen en we willen iedereen bedanken en vragen om te blijven bidden voor Juan. Hij vecht nog steeds voor zijn leven".

Mando

Berichten: 16711
Geregistreerd: 11-06-06
Woonplaats: Import in Siegerswoude.

Re: Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-05-20 14:43

Sneu, altijd maar weer zien hoe iemand daaruit komt.

Hobbyhorse

Berichten: 1344
Geregistreerd: 18-01-14
Woonplaats: Ja

Re: Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-05-20 20:00

Vreselijk, ik wist niet eens dat dat voor kwam bij jonge mensen.

pien_2010

Berichten: 49281
Geregistreerd: 08-12-10
Woonplaats: Limousin

Re: Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-05-20 10:22

Hé wat naar. Sterkte voor iedereen die betrokken is bij deze jonge man. Laten we hopen dat dit met een sisser af loopt!

Ayasha
Blogger

Berichten: 60303
Geregistreerd: 24-02-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-05-20 16:16

Hobbyhorse schreef:
Vreselijk, ik wist niet eens dat dat voor kwam bij jonge mensen.

Ziekte, eendere welke, kijkt niet naar leeftijd. ;)

Ik hoop dat hij er goed uit komt... erg veel sterkte voor hem zelf en zijn naasten de komende tijd.

anjali
Berichten: 17716
Geregistreerd: 25-07-15

Re: Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-05-20 17:12

Beterschap gewenst.....

Goudhaan1

Berichten: 667
Geregistreerd: 02-04-20

Re: Juan Matute Guimon getroffen door een hersenbloeding

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-05-20 16:39

Zo, wat heftig! Zoiets verwacht je toch nooit echt. Heel veel sterkte toegewenst.