Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly
NenaC schreef:je zult ook moeten weten van de hoeveel starts die 26 uiteindelijk zijn overleden om er iets zinnigs over te zeggen. of is dit een zeer hoog aantal op deze renbaan?
Mkango schreef:NenaC schreef:je zult ook moeten weten van de hoeveel starts die 26 uiteindelijk zijn overleden om er iets zinnigs over te zeggen. of is dit een zeer hoog aantal op deze renbaan?
Het is inderdaad een absurd hoog aantal; er komt ook veel kritiek uit andere rensportlanden. De baan is ook enige tijd dicht geweest eerder dit jaar om wat te doen aan de kwaliteit van de bodem. De botbreuken doen zich namelijk niet alleen voor in races, maar vooral tijdens gewone canters (dus dan ga je nog niet eens echt hard), en dan kun je concluderen dat er iets niet goed gaat. Ter vergelijking: wij hebben meer dan 200 paarden in training, waarvan er op een dag minimaal zo’n 170 de baan op gaan, en het aantal botbreuken of anderszins fatale ongelukken in hetzelfde tijdsbestek is 0. Dus dat er op Santa Anita iets niet in orde is, is duidelijk.
Kaitlyn schreef:Nu was ik echt heel erg nieuwsgierig waar je woont en wat voor werk je doet, maar je profiel is leeg.![]()
Waar zou dit bijvoorbeeld aan kunnen liggen, en is het inderdaad een financieel plaatje dat ze ervoor kiezen om een 3 jarige met een heupblessure af te spuiten ipv te laten revalideren?

daffie1986 schreef:De Stronach-group heeft ook al de oude baanmanager (deze was met pensioen) terug gehaald om de te kijken of het hem in de kwaliteit van de baan zit en die heeft niets afwijkende kunnen vinden. Ik vraag me af als er zo makkelijk botbreuken ontstaan of het niet gewoon een combinatie is van fokkerij, verkeerde training en/of te weinig rust om te herstellen.
Zidore schreef:als een bodem op een renbaan te zwaar ligt, is het wachten op ernstige blessures.. ga maar eens een tijd met je paard in een te zware bak rijden, het is wachten op peesproblemen..
daffie1986 schreef:Zidore schreef:als een bodem op een renbaan te zwaar ligt, is het wachten op ernstige blessures.. ga maar eens een tijd met je paard in een te zware bak rijden, het is wachten op peesproblemen..
Niet als het paard hier altijd in getraind is. Dan passen de banden en pezen zich namelijk aan.
Daarbij denk ik niet dat je wilt weten wat zo'n baan kost. Is allemaal samengesteld en niet alleen maar zand. Daarnaast is er vaak ook nog 1 persoon fulltime in dienst om die baan helemaal spik en span te houden.
Edit: hier in NZ worden er zelfs 2-3 jarige opleidingen aan besteedt.
Synthetische (of zoals ze hier in de UK genoemd worden: all-weather) banen heb je daar nauwelijks, maar is wel wat je in NZ, Aus en de meeste andere landen ziet en dat is idd samengesteld uit veel meer dan alleen zand en daardoor ook veel beter bestand tegen verschillende weersomstandigheden.