Tjeerd Velstra overleden

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Nieuwsredactie

Berichten: 17345
Geregistreerd: 20-04-16

Tjeerd Velstra overleden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-02-19 18:50

knhs
In memoriam


Op 25 februari is op 79-jarige leeftijd paardenman pur sang en mensport icoon Tjeerd Velstra overleden.

Na een succesvolle carrière als springruiter maakte Velstra in 1976 de overstap naar de vierspansport. In 1982 en 1986 werd hij individueel Wereldkampioen en leverde hij, samen met onder meer IJsbrand Chardon, een belangrijke bijdrage aan het behalen van het Nederlandse teamgoud. Velstra legde hiermee de basis voor Nederland als vooraanstaand menland.

Velstra werd zeven keer Nederlands kampioen en won talloze nationale en internationale wedstrijden, waaronder het CAIO Aken in 1983 en 1984. Van 1974 tot 1995 was Velstra directeur van het NHB in Deurne. Na beëindiging van zijn actieve mencarrière in 1996 bleef hij actief in de internationale mensport als trainer, instructeur, internationaal jurylid en official. Velstra speelde meerdere malen als voorzitter van de jury of FEI official een belangrijke rol op een groot aantal hoog aangeschreven internationale menwedstrijden en Wereldkampioenschappen. Velstra was van 2007 tot en met 2010 KNHS bondscoach mennen en onder zijn leiding behaalden de menners een groot aantal team-en individuele WK-medailles.

Tjeerd Velstra stond bekend als een echte paardenman. Zijn vakkundigheid, stuurmanskunst en enorme kennis van paarden die hij met de paplepel ingegoten had gekregen droegen bij aan zijn succesvolle carrière. Velstra was niet alleen een gerespecteerd menner, trainer en official in eigen land, ook in het buitenland genoot hij enorm aanzien. Hij was een van de eersten die gevraagd werd in het buitenland, waaronder Zuid-Afrika en de Verenigde Staten van Amerika, zijn kennis te delen.

Tjeerd Velstra was al enige tijd ziek, maar kon nog enorm genieten van bezoek en verhalen over de mensport toen en nu.

karuna
Drukke kabouter

Berichten: 42170
Geregistreerd: 14-05-03
Woonplaats: Ergens waar het rustig is FrNl

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-19 18:53

Y;( ach een groot man is niet meer. Hij heeft zoveel betekend voor de mensport.

Sterkte aan iedereen om hem heen :(:)

Otti1977

Berichten: 3110
Geregistreerd: 23-06-10
Woonplaats: in een hutje op de hei!

Re: Tjeerd Velstra overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-19 20:23

Ik kende hem goed. Wat een gemis..

Janneke2

Berichten: 23646
Geregistreerd: 28-02-13
Woonplaats: Ergens in Drenthe

Re: Tjeerd Velstra overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-19 20:46

Moge hij rusten in vrede.

Bij mij stond hij eerlijk gezegd wat lager in aanzien als directeur van de hippische beroepsopleiding. (Wat jein het klaslokaal leerde, moest je in de bak vergeten. - daar moest je vooral hard voor je paard zijn.)

rina

Berichten: 10147
Geregistreerd: 23-03-02
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-02-19 22:26

R.I.P Tjeerd Velstra.
Ook ik heb hem gekend via de NHB in Deurne. Altijd vriendelijk, altijd een hallo als hij langskwam (en ik me dus de tandjes schrok omdat ik zwaar in gedachte aan het vegen was).
Janneke dat gevoel had ik meer bij 1 bepaalde instructeur, maar die gaf alleen maar praktijk, dus ik heb die link nooit echt gelegd.

speurneusc

Berichten: 5923
Geregistreerd: 06-08-12
Woonplaats: Veldhoven

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-02-19 08:43

Ook ik heb best fijne herinneringen aan hem. Ook van de opleidingsweken. Ik kreeg altijd een van zijn paarden erbij om te verzorgen nog in de tijd van het vierspan met mambo die heb ik ook een week gedaan. Met als hoogtepunt op de vrije middag als groom mee achterop.

VanHuisUit

Berichten: 6697
Geregistreerd: 06-01-08
Woonplaats: Fiere Noarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-02-19 09:15

Hij was een icoon in de vierspansport. Sterkte voor alle nabestaanden.

twisietos
Berichten: 154
Geregistreerd: 20-05-10

Re: Tjeerd Velstra overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-02-19 13:31

Zeer grote paardenman zeker voor de mensport R.I.P Tjeerd sterkte voor alle nabestaande

IsabelleN
Berichten: 623
Geregistreerd: 05-10-18

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-02-19 16:15

Ach... de goeie oude Deurne tijd. Vakman op en en top.