Moderators: Polly, Muiz, NadjaNadja, Telpeva, Essie73, ynskek, Ladybird
Ibbel schreef:Ben ik heel achterdochtig/cynisch als ik denk: dat was allang geregeld, maar voor de vorm doen we net alsof het een openbare aanbesteding was?
Iris965 schreef:Goh, dat is snel. Gisteren plaatste de KNHS een oproep en nu hebben ze al iemand gevonden.
janouk schreef:Nee, voor een interim algemeen directeur:Iris965 schreef:Goh, dat is snel. Gisteren plaatste de KNHS een oproep en nu hebben ze al iemand gevonden.
De oproep gisteren is voor een vaste directeur.
Deze meneer is een interim manager die tijdelijk het roer in handen neemt. Dit gaat in praktijk altijd snel en worden afspraken gemaakt voor een beperkte tijd.
Het is in ieder geval een hele ervaren bestuurder.
Alane schreef:Ibbel schreef:Ben ik heel achterdochtig/cynisch als ik denk: dat was allang geregeld, maar voor de vorm doen we net alsof het een openbare aanbesteding was?
Nope.... dan ben ik dat ook
7 dec in gesprek, over vertrek, en 2 januari een nieuwe interim directeur, geen onderhandelingen, geen andere kandidaten niets...... Natuurlijk hoeven ze niet iedere stap openbaar te zetten maar dit is wel erg opmerkelijk te noemen.
fransje23 schreef:Deze man heeft wel al twee sportbonden,judo en schaatsen, weer financieel gezond gekregen.
Dat ze al in contact waren en dit niet van gisteren is lijkt mij logisch. Die aankondiging van gisteren slaat nergens op maar de mediaverantwoordelijke bij de Knhs laat wel vaker wat steken vallen.
Iris965 schreef:https://nos.nl/artikel/2153362-fledderus-vertrekt-in-juli-als-knsb-directeur.html
“Onder leiding van de interim-directeur werden forse bezuinigingen doorgevoerd, waarbij ook de topschaatsers niet werden ontzien. (...) Aangevoerd door Sven Kramer dreigden de schaatsers zelfs met een staking (...).”
Ben benieuwd!
Janine1990 schreef:Iris965 schreef:https://nos.nl/artikel/2153362-fledderus-vertrekt-in-juli-als-knsb-directeur.html
“Onder leiding van de interim-directeur werden forse bezuinigingen doorgevoerd, waarbij ook de topschaatsers niet werden ontzien. (...) Aangevoerd door Sven Kramer dreigden de schaatsers zelfs met een staking (...).”
Ben benieuwd!
Dat is best pittige kost als je het mij vraagt... Ik neem aan dat de KNHS hier niet toevallig overheen heeft gelezen?
Afgezien van de gedachten die hier uitgesproken worden, die ik deel, ben ik toch wel erg benieuwd naar deze man en wat hij teweeg kan brengen.
BMHP schreef:De commercieele schaatsploegen moeten een licentie kopen, in hun licentie zit dan ook gebruik van faciliteiten. Iemand die miljoenen heeft verdient met het langebaanschaatsen kan moeilijk verwachten dat de KNSB zijn bedrijf blijft sponseren.
Er zijn nog wel meer zaken maar het ging hier maar om een beperkt aantal langebaanschaatsers. Over het paard getilde sporters meer niet. Ik noem dat geen pittige kost. Het is een gevolg van herverdeling van gelden en terug brengen van begrotingstekorten. vroeger bestond een kernploeg uit 4 schaatsers, nu hebben we afstandskampioenen en dus 5x3 is 15 medaille kandidaten die een A-status hebben bij zowel de mannen als vrouwen.
Iemand die deze zaken kan oplossen heeft een pre![]()
![]()
BMHP schreef:fransje23 schreef:Deze man heeft wel al twee sportbonden,judo en schaatsen, weer financieel gezond gekregen.
Dat ze al in contact waren en dit niet van gisteren is lijkt mij logisch. Die aankondiging van gisteren slaat nergens op maar de mediaverantwoordelijke bij de Knhs laat wel vaker wat steken vallen.
Ik denk dat je het woord financieel juist weg had moeten laten. De problemen van deze bonden uiten zich weliswaar in de financieen, maar de achterliggende oorzaken waren grote interne verdeeldheid en een moeilijke organisatie structuur (schaatsbond).
Het geklaag over de procedure en de hoeveelheid geld is denk ik heel nederlands, maar iemand met deze capaciteiten en een hart voor sport is schaars en misschien wel het beste dat de KNHS op dit moment kan overkomen.
Janine1990 schreef:Kijk, dit zijn zaken die ik niet weet. Fijn dat je het even verduidelijkt!
Toch denk ik dat het best een pittige beslissing is om te maken. Zeker als schaatsers gaan dreigen met een staking. Elke sport is in de breedte afhankelijk van de top. Ik denk dat zo'n staking best wat te weeg kan brengen, zeker met een olympisch seizoen voor de boeg. Prestaties in de top, op olympisch niveau, betekent groei in de breedte. Denk maar aan het Anky-effect. Geen prestaties, geen groei in de breedte... Dat wil geen enkele sportbond.
fransje23 schreef:Ik bedoel het niet negatief. Je krijgt dingen alleen financieel gezond als de hele organisatie goed in elkaar zit.
Dat laatste is bij de Knhs zeker niet het geval.