Bokt community

Amigo als veulen met zijn moeder Signorita.
Vanaf deze maand hebben we een nieuw onderdeel in de Bokt community. Elke maand zal er een stukje te lezen zijn over een vroeger Bokt veulen wat destijds in de top 5 van de Bokt veulen verkiezing stond. Deze maand beginnen we met Sintels Amigo van bokker Liberty. Amigo werd gouden boktveulen in de veulenverkiezing in 2003 en is nu 14 jaar oud.
Amigo is nog steeds in eigendom van manege Sintels, waar bokker Liberty instructrice is. Tot zijn 3e levensjaar heeft hij in de opfok gestaan, daarna is hij beleerd. Het beleren ging hem erg makkelijk af omdat hij een heel brave pony is.
Amigo wordt natuurlijk ingezet in de manegelessen, waar allerlei verschillende soorten ruiters op hem rijden. Hij heeft net zoals elk paard op de manege een aantal vaste ruiters, dit om te voorkomen dat ze maandelijks heel veel verschillende ruiters op zich hebben. Zowel voor beginners als gevorderde ruiters is hij een erg fijn paard door zijn super karakter. Naast de normale lessen loopt hij ook mee in de carrousel, springlessen, jaarlijkse jumpcross en ook strandritten vindt hij heel leuk.
Iets wat Liberty nooit zal vergeten is een keer dat ze met hem op het strand waren. Hij had er zoveel zin in dat hij niet meer stil wilde staan. Degene die hem vast had zou hem niet berijden maar was het na een tijdje zo zat dat hij er zelf opstapte om hem te kalmeren, Amigo werd toen meteen rustig en bleef dat daarna ook.
Helaas is de moeder van Amigo, Signorita, afgelopen juni op 19-jarige leeftijd overleden aan koliek. Samen met haar heeft Amigo ook vele lessen gelopen, waarbij Signorita altijd een stuk voorwaartser was. Na Amigo heeft ze geen veulens meer gehad. wel heeft de manege veel veulens van de zelfde vader, hun hengst Beaucandan Brendan, gehad.
Omdat Amigo het zo goed doet in de lessen zal hij altijd bij de manege blijven.


Amigo in 2013 en in 2017.