Springen
Albert Voorn en Tobalio in Le Baule 2013 Foto: © Dirk Caremans/FEI
Abdullah Al-Sharbatly’s toppaard Tobalio (v. Numero Uno), gaat met pensioen na een succesvolle carrière. Tobalio werd in April 2014 aangekocht door de Arabische springruiter Al-Sharbatly tijdens de Eurocommerce veiling.
Het duo sprong op het hoogste niveau en won zo onder andere de Shanghai Longines Global Champions Tour Grand Prix in 2016.
Abdullah zelf bewondert nog steeds de vechtersmentaliteit van de viervoeter. “Tobalio is een echte vechter. Zodra hij de hindernissen ziet geeft hij echt alles,” verklaart de springruiter. “Voor mij was het een moeilijke beslissing Tobalio op “eeuwige” rust te plaatsen. Zeker omdat Tobalio nog steeds de mensen kan blijven verbazen. Ik heb steeds in hem geloofd en vond het tijd voor een pensioen na een uitstekend geslaagd jaar in 2016,” besluit Abdullah.
Al-Sharbatly sprong met Tobalio ruim 356.000 euro aan prijzengeld bij elkaar.
