In Bree in België is gistermiddag een vrachtwagen met negen paarden in de gracht gekanteld. Enkele dieren raakten gewond, het bevrijdings- en takelwerk nam uren in beslag. Om een nog onduidelijke reden belandde het voertuig omstreeks 9.30 uur in de gracht. De brandweer kwam ter plaatse en moest een takelbedrijf inschakelen om de dieren uit hun hachelijke situatie te bevrijden. Het duurde liefst 2,5 uur voor de klus achter de rug was. De eerste paarden konden nog op eigen kracht uit de laadruimte ontsnappen, maar één verzwakt dier versperde uiteindelijk de doorgang. Enkele dieren liepen stevige snijwonden op aan hun hoofd. Even werd gevreesd dat een paard gestorven was, maar dat bleek uiteindelijk niet het geval te zijn.
De eigenaar was zelf uren in de weer om zijn dieren in veiligheid te krijgen. Dat veroorzaakte regelmatig gevaarlijke situaties, waarbij de dieren wild om zich heen trapten in de trailer. Maar uiteindelijk kon elk paard veilig bevrijd worden, waarna de dieren ondergebracht werden in een nabijgelegen boerderij.
De Nederlandse chauffeur die met de paarden onderweg was, was naar Bree afgezakt om deel te nemen aan een ruitertocht die er zondagmiddag zou plaatsvinden. Rond 13.30 uur was de weg weer vrij voor alle verkeer. De politie zoekt intussen nog naar getuigen van het ongeval.
Contact met de Nieuwsredactie? Of een tip insturen? Stuur ons een PB! Taal/spellingsfout gevonden? Meld het hier. Feedback voor de NR? Die kun je hier kwijt.
Het gebeurde net op de grens van het dorp Bree op de Beerselerdijk.
Daar werd de berkenbroekroute georganiseerd voor menners en ruiters.
De vrachtwagen kwam vanaf het dorp Molenbeersel en is uitgeweken voor een ander voertuig. Echter is daar de berm enorm zacht, er ligt ook een greppel langs en de grondwaterstand wordt vanwege het natuurgebied, hoog gehouden. Er kan wel uitgeweken worden aan de andere kant van de weg, daar is speciaal ruimte voor, maar het blijft een smalle landbouwweg en ik vraag me ook af of de vrachtwagen officieel niet te zwaar was voor het bruggetje waar hij even daar voor over heen is gereden. Eigenlijk had hij via de andere kant moeten komen.
Blijft natuurlijk verschrikkelijk voor de eigenaar, de mensen er bij en de paarden. Eigenaar heeft er echt alles aan gedaan om zijn paarden er goed vanaf te halen met de vrachtwagen nog scheef liggend tegen de bomen aan.
Het is meer een flinke greppel met water daar, kun je nog niet eens een sloot noemen.
Dat bruggetje is sterk genoeg, menig landbouwer crosst er over heen maar het mag niet. Bruggetje mist om de haverklap zijkanten omdat de grote voertuigen de draai ook niet kunnen nemen.
Jeetje dat zal scbrikken zyn geweest Heel veel sterkte
[RIJ-ITP] Sneeuwpret Sinds 27-11-2011 trotse eigenaar van een Andalusiër PRE Pablo Sins 30-11-2013 troste eigenaar van Winny *winnetou* Bietjuhh : Is there a road I could follow, to bring you back home?