Bokt.nl / KWPN
Vandaag vonden de eerste vijf getuigenverhoren plaats in de zaak Handsome O. Deze getuigen zijn allemaal opgeroepen door Kristin Andresen.
In 2015 is Handsome O verkocht op de KWPN Select Sale (KSS). Handsome O is voor 300.000 euro verkocht aan de Noorse Kristin Andresen. Enige tijd later werd bekend gemaakt dat Handsome O geblesseerd was en daardoor niet kon verschijnen op de Deense hengstenkeuring.
Na de bekendmaking van de blessure heeft de KSS met instemming van de betrokkenen (koper en verkoper), een onafhankelijk onderzoek door de Universiteit van Utrecht laten uitvoeren. Dit onderzoek wees uit dat er geen veterinair probleem was bij Handsome O ten tijde van de veiling. Later in Denemarken wel. Echter heeft Andresen de rechtbank verzocht getuigen te horen.
Uit alle getuigenverklaringen van vandaag blijkt dat Handsome O gezond was tijdens de KSS.
Dr. Inge Wijnberg, Universitair docent aan de Faculteit Diergeneeskunde in Utrecht, heeft verklaard dat er geen wetenschappelijke bewijzen zijn dat hanetred een erfelijke aandoening is. Ook verklaarde zij dat hanetred veterinair niet gemaskeerd kan worden en dat het zeker niet is uit te sluiten dat na aflevering van de hengst in Denemarken een trauma ter plaatse deze aandoening heeft veroorzaakt bij Handsome O.
Maandag wordt het getuigenverhoor vervolgd, wederom met getuigen opgeroepen door Andresen. Het bestuur van de KSS ziet deze getuigenverhoren eveneens met vertrouwen tegemoet. Daarna is het aan Jan Brouwer en de KSS of zij nog aanvullende getuigen willen horen. Na het horen van alle getuigen is de keuze aan Andresen of zij wil procederen.