
Alice Naber-Lozeman met Peter Parker. Foto door Oliver Abels (Wikimedia Commons)
Vandaag werd het tweede deel van de eventing dressuur gereden. De Belgische ruiter Joris Vanspringel mocht als eerste de baan betreden. Hij kreeg 54.30 strafpunten en staat hiermee op een voorlopige 52e plaats. Zijn landgenote Karin Donckers reed een betere proef en kreeg 41.10 strafpunten. Hiermee staat ze op een voorlopige 7e plaats. Voor Nederland kwamen Alice Naber-Lozeman en Merel Blom aan start. Naber eindige met 46.20 starfpunten en een voorlopige 21e plaats net onder Tim Lips die is opgeschoven naar een 20e plaats in het klassement. Ze is tevreden met haar punten: "Ik had natuurlijk ook wat fouten. Dit is een hele realistische score. Van tevoren hoop je natuurlijk op een foutloze proef."
Merel Blom mocht als laatste Nederlandse de ring in en kreeg 54.40 strafpunten, wat haar op een 53e plaats in het klassement zette. Theo van de Vendel zakte naar een 64e plaats. Op de eerste plaats staat nog steeds William Fox-Pitt na een zeer goede proef gisteren. Christopher Burton staat tweede in het klassement en Mathieu Lemoine volgt op een derde plaats.
In de landenwedstrijd gaat Duitsland aan de leiding met drie ruiters in de top 10 van het individuele klassement. Frankrijk volgt met slechts 0.20 strafpunten verschil op een tweede plaats en Australië op de derde. Nederland staat voorlopig op de elfde plaats.
Morgen wordt de crosscountry verreden. De cross is conditioneel en technisch zwaar. Heel veel heuvel op en heuvel af met een aantal zware hindernissen aan het einde van het parcours. Theo van de Vendel mag het spits af bijten voor Nederland.
Gerelateerde topics:
[VN] Rio: Dag 2 Eventing dressuur
[VN] Rio: Eventing dressuur dag 1:William Fox-Pitt aan de leiding