
Foto door Guus Leenhouwers.
Saskia Siebers heeft individueel brons gewonnen op het WK enkelspannen in Piber. Siebers zette donderdag al een goede dressuurproef neer met de 11-jarige Axel, maar de jury was niet gul met de punten. Door haar zesde plaats in de marathon klom ze op naar een zesde plaats in het klassement. Siebers reed een foutloze vaardigheid in het parcours van parcoursbouwer Gábor Fintha. Zowel de Zwitser Renaud Vinck als de Française Marion Vignaud en de Pool Bartlomiej Kwiatek gingen in de fout waardoor Siebers opklom naar een derde plaats. Het zilver ging naar zus Weronika Kwiatek, het goud werd gewonnen door de Duitser Dieter Lauterbach. Teamlid Rudolf Pestman behaalde een tiende plaats.
Siebers was uiteraard dolgelukkig met haar medaille: "Het is mijn eerste WK deelname en ik wist niet wat me te wachten stond. Ik had gehoopt op een plekje in de top tien, maar dit is natuurlijk super!"
Op vrijdagmorgen zette titelverdediger Wilbrord van den Broek met zijn 20-jarige Oscar een zeer goede proef neer. Helaas werd het duo uit de wedstrijd genomen vanwege bloed in de mond bij Oscar. Dit ging ook ten koste van de plaatsing in het landenklassement. Pestman reed met zijn bonte ruin Diesel zeer sterk, zodat het Nederlandse team met de zesde plaats in het landenklassement nog zicht had op een medaille. In de zware marathon gingen Siebers en Pestman er voor en klom het team op naar de vijfde plaats.
Ook individueel deelnemers Eline Houterman en Anniek Schuiling deden hun uiterste best. Schuiling moest in de marathon behoorlijk inleveren omdat haar Aron te veel spanning had. Houterman daarentegen zette met Vygo goede tijden neer en kan trots zijn op een top-25 plaats.
Bondscoach Ad Aarts was zeer blij met de resultaten van de Nederlandse deelnemers: "Ik vind het heel mooi voor Saskia dat ze brons heeft gewonnen op haar eerste WK. Wilbrord van den Broek won ook brons tijdens zijn eerste WK en ik zou deze lijn graag vast willen houden. Saskia heeft bewezen dat ze heel goed kan omgaan met de druk. Vlak voor haar vaardigheid bleek dat de Duitsers protest wilden aantekenen tegen het feit dat Saskia’s groom ’s morgens het parcours had verkend. We wilden uiteraard geen enkel risico nemen, dus we hebben op het laatste moment een andere groom ingezet."
Aarts was met name zeer te spreken over de fijne teamgeest: "Het was echt een team, iedereen ondersteunde elkaar ongevraagd en er was veel plezier onder elkaar. Dit is een van de beste teams waarmee ik tot nu toe heb gewerkt."