Oud Olympiër Diana Mason overleden

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Adamootje

Berichten: 6497
Geregistreerd: 10-11-10
Woonplaats: Vlakbij een moeras (en dat is geen grap)

Oud Olympiër Diana Mason overleden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-04-16 21:01

Bokt.nl/ horseandhound.co.uk


Oud Olympiër en voormalige voorzitter van de ‘British Horse Society Dressage Group’ Diana Mason is enkele dagen geleden na een lang ziekbed overleden. Zij werd 82 jaar.

Diana begon haar loopbaan als eventingamazone op de vierjarige Welsh Tramella, die haar vader voor haar had gekocht. Het duo nam in 1952 deel aan de Badminton Horse Trials en in 1954 wonnen zij goud op het Europese Kampioenschap. Een jaar later werd de merrie na een val omgeschoold tot dressuurpaard. In 1963 won het duo teamgoud in de dressuur op het EK in Kopenhagen. Tramella is tot op heden nog het enige paard dat gouden medailles won in zowel de eventing als in de dressuur.

Diana nam met nog twee andere dressuurpaarden, Special Edition en Prince Consort , deel aan de Olympische spelen van Montreal en Seoul.

De oud Olympiër werd in 2008 bekroond door de koningin met een OBE (Order of the British Empire) vanwege haar grote bijdrage aan de paardensport.