
Eind januari ging een groot aantal teams, bestaande uit een ruiter met paard en een skiër de strijd aan in vier klasses: de Novice, de Mules (muildieren), de Sportklasse en de Pro's (Open Klasse). Over twee manches in twee dagen gingen de combinaties van start en dat leverde uiteraard spectaculaire beelden op.
Een ruiter mag met hetzelfde paard twee teams vormen met twee verschillende skiërs. In de hoogste klasse, de Open Klasse, betekende dat in dit geval zowel de eerste als tweede plaats naar de oudste ruiter van het klassement ging: de 60-jarige paardentrainer Joe Scanlon, die al twaalf jaar lang een sterk team vormt met de skiërs Toby Mcintosh en Cody Smith. Dat deze skiërs zijn zelf ook weer een klasse apart zijn, blijkt uit het feit dat zij, in verschillende teamsamenstellingen, ook de plaatsen vier tot en met zes in beslag nemen.
Scanlon zegt hierover: "Om te kunnen winnen heb je snelheid nodig. Niet alleen een snel paard, maar ook een skiër die een lijn kan vasthouden als een waterskiër. Op die lijn heb je geen enkele speling, dan verlies je snelheid. Dat maakt het verschil tussen de combinaties."
Skijöring, ontstaan in Noorwegen, is in de Amerikaanse staten Montana, Colorado, Wyoming en Utah en in Canada een grote sport en trekt elk jaar veel bezoekers.
Klik hier voor de uitslagen.
Een overzichtsfilm van het WK is nog niet beschikbaar, maar hieronder het promofilmpje
Gerelateerde artikelen:
[VN] Skijöring: ooit een Olympische wintersport
[AG] Wintersport met paarden