Bokt.nl/ Horseandhound.co.uk
Eventingruiter Sophie McCormack maakte vorig jaar een nare val van haar paard tijdens de Rockingham Horse Trials. Daardoor raakte zij zo ernstig gewond, dat zij in het ziekenhuis kunstmatig in slaap moest worden gehouden. Inmiddels traint de ruiter voor de Bloodwise Blenheim Palace Triathlon. Sophie doet mee aan deze triatlon om geld in te zamelen voor het goede doel dat haar tijdens haar revalidatie heeft geholpen.
Sophie bleef na de val nog een week in coma. Haar paard Pete overleefde de val niet. De Britse ruiter werd na een week overgeplaatst naar het Leamington Spa Hospital, waar zij opnieuw moest leren lopen en praten. Een maand later begon zij haar revalidatie bij de ‘Injured Jockey Funds’. Daar leerde Sophie haar balans en coördinatie te verbeteren.
Na het ongeluk stapte de ruiter nog enkele keren op een paard. “Ik wil niet dat het ongeluk mijn laatste herinnering is van het paardrijden. Ik wil gewoon weer beginnen met rijden.”
Het ingezamelde geld zal worden gedoneerd aan het Leaming Spa Hospital en de Injured Jockey Funds.