FEI en EEF zijn het eens over endurancemaatregelen

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
liesd
Berichten: 3879
Geregistreerd: 04-07-11

FEI en EEF zijn het eens over endurancemaatregelen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-02-16 09:55

Persbericht FEI


De FEI heeft overleg gepleegd met de Emirates Equestrian Federation (EEF). Manuel Bandeira de Mello, directeur Endurance bij de FEI, heeft er gepraat met een aantal vertegenwoordigers van de EEF, om een aantal maatregelen uit te werken voor internationale (CEI) en nationale (CEN) endurancewedstrijden in de Verenigde Arabische Emiraten. De maatregelen gelden voor de rest van het seizoen, dat loopt tot april.

Het overlegt volgt op een aantal meetings van de FEI en de EEF. Na die meetings heeft de EEF vier wedstrijden uitgesteld, zodat men het eens kon worden over een aantal maatregelen. De CEI1* in Dubai op 8 februari is uitgesteld, net als nationale wedstrijden op 4, 5 en 6 februari. De EEF ondernam intussen bijkomende acties: vijf ruiters en vijf trainers werden voor zes maanden geschorst en kregen boetes, voor zware inbreuken op de nationale junioren en young riders wedstrijd in Al Wathba, Abu Dhabi, op 30 januari.

Je vindt hier een overzicht van de twaalf maatregelen.

Sabrina Ibáñez, secretaris-generaal van de FEI, zegt: "We moeten van gedachten wisselen en de oplossing ligt in educatie en dialoog, maar ook in zware sancties. De EEF heeft al doortastend opgetreden en zo hun engagement om samen te werken met de FEI laten zien. We zullen verder samenwerken om vooruitgang te verzekeren. Het beschermen van de paarden komt op de eerste plaats en we zijn vastbesloten om dat op internationale en nationale endurancewedstrijden te doen. De FEI kan zich niet uitspreken over nationale wedstrijden, maar we gaan tot het uiterste om ervoor de zorgen dat de veranderingen op internationaal vlak ook nationaal voelbaar zijn. Het is duidelijk wat er op het spel staat en de FEI werkt nauw samen met de EEF om uitdagingen aan te pakken en om ervoor te zorgen dat iedereen in de sport begrijpt hoe belangrijk het is om achter de nieuwe maatregelen te staan. Door samen te werken kunnen we ook op de lange termijn een impact hebben op de sport in de regio."

VanHuisUit

Berichten: 6697
Geregistreerd: 06-01-08
Woonplaats: Fiere Noarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-16 10:07

Citaat:
De maatregelen gelden voor de rest van het seizoen, dat loopt tot april.


Nog een dikke maand dus. En dan?

xxCYNNxx

Berichten: 5673
Geregistreerd: 06-07-11
Woonplaats: Friesland

Re: FEI en EEF zijn het eens over endurancemaatregelen

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-16 14:35

Ik neem aan dat die eerst wel even blijven staan, zodat ze bij de start van het volgende seizoen in oktober ook nog steeds van toepassing zijn....en anders heeft de FEI wel erg weinig geleerd van die loze ban afgelopen jaar.

VanHuisUit

Berichten: 6697
Geregistreerd: 06-01-08
Woonplaats: Fiere Noarden

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-16 16:25

Ik denk dat dit alleen maar gedaan is om te voorkomen dat het WK endurance dat in die region wordt gehouden geboycot gaat worden. Dus symboolpolitiek.

fransje23

Berichten: 17427
Geregistreerd: 09-07-03
Woonplaats: Heiloo

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-16 20:07

Oude wijn in nieuwe flessen.. Er waren al maatregelen genomen na "de ban" en die regels hebben ze aan hun laars gelapt. Heb er persoonlijk weinig vertrouwen dat er nu daadwerkelijk wat gaat veranderen.

xxCYNNxx

Berichten: 5673
Geregistreerd: 06-07-11
Woonplaats: Friesland

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-02-16 22:27

ja dat is waar; je moet ook wel handhaven, anders heeft het geen zin, zoals we tot nu toe hebben gezien...op 1 organisator na dan (Sh.Sultan bin Zayed Al Nahyan in Bouthieb), die wel geweldige maatregelen heeft doorgevoerd; oa een max snelheid en punten voor conditie wegen zwaarder dan snelheid