Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
liesd
Berichten: 3879
Geregistreerd: 04-07-11

Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-12-15 09:06

bokt.nl / www.horseandhound.co.uk


Zeven paarden zijn afgelopen zaterdag gered uit een zware overstroming, dankzij een een groepje mannen met hun tractor. De paarden zaten vast in hun weide vlakbij het Engelse Hawick (bij de Schotse grens), toen een rivier uit haar oevers trad.

De brandweer slaagde er niet in om de paarden te redden. Een groep lokale inwoners nam dan maar het heft in handen. "Iedereen was overstuur toen de brandweer vertrok, ze dachten dat het afgelopen was," zegt landbouwer George Crawford. "Het water kwam al tot aan de buik van de paarden en de dieren zaten er al 12 uren vast."

George, zijn oom James Manners en jager Johnny Kelly reden met een tractor door het snelstromende water in een poging de paarden te redden. De tractor kwam een paar keer bijna vast te zitten, maar kwam uiteindelijk bij de groep paarden.

Een paard kreeg een geïmproviseerd halster om en werd vastgehouden door een van de mannen, die op de achterkant van de tractor stond. Het dier volgde de traag rijdende tractor het water uit. Ook de zes andere paarden volgden en kwamen uiteindelijk op het droge.

De paarden bleven ongedeerd, de reddingsactie duurde ongeveer anderhalf uur.

Hier kan je een filmpje bekijken:

ElCid

Berichten: 9356
Geregistreerd: 28-01-02

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 09:17

Wat een irritant achtergrond muziekje!
Fijn dat de paarden gered zijn en nu een stal gehouden worden voor de zekerheid. Ik lees ook in de Horse and Hound dat er een uitgeputte ezel is gered die 12 uur in het water heeft gestaan en 1 paard, waarschijnlijk, is omgekomen door storm Desmond, ik weet niet of dat dezelfde storm is deze overstroming heeft doen ontstaan.

Heftig weertje geweest in Noord-Engeland, dat mag duidelijk zijn.

Waratje
Berichten: 10188
Geregistreerd: 03-11-03
Woonplaats: Bennekom

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 09:24

Goed werk van die mannen!

Rowenaduke
Berichten: 705
Geregistreerd: 04-07-10
Woonplaats: Hellevoetsluis

Re: Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 11:49

Wauw, wat een reddingsactie!

Shirley

Berichten: 26993
Geregistreerd: 17-09-01
Woonplaats: West-Brabant

Re: Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 11:54

Prachtig om te zien!
Knap werk +:)+

Pandora2
Berichten: 20417
Geregistreerd: 04-01-13
Woonplaats: Belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 13:27

Superkerels _/-\o_ !!

Benfan

Berichten: 4154
Geregistreerd: 08-10-07
Woonplaats: Emmen

Re: Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 18:06

Het is ook gewoon bizar hoeveel regen er is gevallen in Engeland in zo'n korte periode. Het had ontzettend fout kunnen gaan met die tractor, erg blij dat dat niet het geval was. Die heren verdienen wel een biertje in de plaatselijke pub :)

(( En die muziek! de plaatser van het filmpje bied zelfs zijn excuus er voor aan))

Christiene
Berichten: 8158
Geregistreerd: 18-11-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-12-15 18:59

muziek is inderdaad niet echt handig erbij.

wel fijn dat ze zo gered zijn, ze wisten nu een beetje waar ze konden lopen zonder in het diepe te geraken.
zijn ook gewoon sport/oudere rijpaarden aan de dekens te zien.

soesje321

Berichten: 618
Geregistreerd: 15-05-14
Woonplaats: Den Haag

Re: Groot-Brittannië: Paarden gered uit overstroming

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-12-15 09:20

Geweldige reddingsactie! De muziek is inderdaad een beetje vervelend! Maar wat een opluchting dat ze zijn gered!