Eerste internationale cursus voor de rekenkamer in GB

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Gem

Berichten: 17672
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Castelmola

Eerste internationale cursus voor de rekenkamer in GB

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-11-15 20:57

http://www.hoefnet.nl / http://www.bokt.nl


Op 27 en 28 februari wordt er in het Britse Stow on the Wold een cursus gegeven voor de rekenkamer op nationale en internationale menwedstrijden. De cursusleider is de Nederlander Hans Gribnau. Tijdens deze cursus wordt het rekenkamer-programma van de Belg Philippe Lienart gebruikt.
Dit programma wordt al jarenlang met succes en naar tevredenheid over de gehele wereld gebruikt op menwedstrijden van alle niveaus, van basis tot en met Wereldruiterspelen en het is de eerste keer dat er een cursus op internationaal niveau gegeven wordt.

De rekenkamer heeft als taak het verwerken van de papierstroom uit de dressuur, marathon en vaardigheid in een uitslag conform het KNHS- of soms FEI-reglement. Een wedstrijd met bijvoorbeeld 90 deelnemers, 2 dressuur-ringen met 3 juryleden, de trajecten met 6 hindernissen en een vaardigheidparcours, geeft ongeveer 1000 formulieren te controleren en te verwerken.
De rekenkamer controleert al deze formulieren of ze juist en volledig zijn. Vervolgens wordt er dubbel ingevoerd en alle formulieren worden verzameld. De dressuurformulieren gaan naar het secretariaat om aan de deelnemers uit te delen en de probleemgevallen worden apart gehouden ter beoordeling door de juryvoorzitter.
Het unieke van de rekenkamer SGMW is dat de uitslag altijd voor 99,99% betrouwbaar is en dat de uitslag er op tijd is.

De cursus wordt gehouden op dezelfde locatie en datum als de FEI cursus voor internationale juryleden, TA's en parcoursbouwers. Unicorn Trust Equestrian Centre organiseerde in 2015 ook al een geslaagde cursus voor FEI officials.