petraaken schreef:Ik snap alleen wat ruiters/amazones zelf met doping moeten. Ik snap echt niet wat voor verboden middelen zij kunnen nemen als sporter. het enige wat ik kan bedenken is iets om de zenuwen te kalmeren maar of je dat nu onder doping moet plaatsen weet ik werkelijk niet.
Kijk de lijst eens rustig door, medicamenten kunnen voor problemen zorgen, ook een een neusspray die efedrine bevat is verboden. verder moet je van bv een joint afblijven. De lijst is nogal uitgebreid en voor alle sporters van toepassing dus niet alleen ruiters.
voorbeelden van doping zijn bv anabole steroïden voor spieropbouw, epo , astma medicatie, stimulerende middelen. Dit gaat over de Humane lijst, de lijst voor doping voor het paard is anders.
die kan je onder de FEI reglementen vinden:
http://fei.org/content/anti-doping-rules
Het dopingreglement is voor elke sporter van belang, dopingcontroles worden voornamelijk bij internationale sporters gedaan. De sporters die dat betreft worden aangeschreven en verzocht where abouts op te geven.